به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:
امیر سرتیپ الهامی توسعه قدرت موشکی را نماد خودباوری دانست و گفت: نیروی پدافند هوایی ارتش در آینده نزدیک از موشک‌هایی با برد ۳۰۰ کیلومتر رونمایی می‌کند.
کد خبر: ۵۳۰۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸ - 26June 2022

پدافند هوایی ارتش از موشک‌های با برد ۳۰۰ کیلومتر رونمایی می‌کندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «علیرضا الهامی» جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز در جمع کارکنان نیرو‌های مسلح ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی، اظهار داشت: تنها راه برون‌رفت و گذر از تمامی تحریم‌ها و تهدید‌ها قوی شدن در تمامی امور به‌ویژه در حوزه نظامی است.

وی با بیان اینکه فرماندهان، مسئولان و مدیران در بخش‌های مختلف باید هم‌دل و هم‌آوا در راستای اهداف نظام اسلامی قدم بردارند، افزود: هم‌افزایی و هماهنگی بین ارکان مختلف نظام قطعاً خاری در چشم دشمنان و موجب پیشرفت کشور است.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه در حوزه مسائل راهبردی نباید به هیچ کشوری وابسته باشیم، گفت: افزایش توان موشکی ارتش و سپاه از الزامات قدرت بازدارندگی و حفظ منافع ملی است که باید بیش از پیش ارتقاء پیدا کند.

امیر الهامی با بیان اینکه پدافند هوایی ارتش در آینده نزدیک از موشک‌هایی با برد ۳۰۰ کیلومتر رونمایی می‌کند، عنوان کرد: توسعه قدرت موشکی نماد خودباوری و اتکا به توان و نیروی داخلی است.

وی با بیان اینکه امروز رصد، شناسایی و رهگیری تمامی پرنده‌ها، پهپاد‌ها و جنگنده‌ها در مرز‌های هوایی کشورمان به‌ویژه در منطقه‌ی خلیج فارس دغدغه ما نیست، تصریح کرد: تولید رادار کاملاً بومی با برد سه هزار کیلومتر و نیز اشراف انواع پهپاد‌ها با ارتفاع بیش از ۴۷ هزار پا در سازمان رزم نیروی پدافند هوایی ارتش نوید تسلطی قاطع و رصدی لحظه‌ای در مرز‌های هوایی کشورمان را می‌دهد که در صورت بروز هرگونه خطای دشمن لحظه‌ای پاسخ کوبنده می‌دهیم.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: این نیرو در زمینه علوم پدافندی، هوش مصنوعی، علوم شناختی، کوانتوم، دفاع سایبری، جنگ الکترونیک و سایر علوم همکاری شگرف و ارزنده‌ای با نخبگان کشوری، مجموعه وزارت دفاع، نیرو‌های مسلح، سازمان جهاد خودکفایی و نیز سایر موسسات علمی و دانشگاهی دارد که دشمن را در تصمیم‌گیری‌هایش دچار چالش کرده است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار