به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹
منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند که فرستاده آمریکا در موضوع ترسیم مرز دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی با تیم مذاکره‌کننده تل‌آویو، گفت‌وگو کرده است.
کد خبر: ۵۳۰۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹ - 26June 2022

آخرین وضعیت پرونده ترسیم مرز دریایی لبنان با رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از رای الیوم، منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند که «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا در موضوع ترسیم مرز دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی با مقامات تل‌آویو گفت‌وگو کرده است.

رسانه صهیونیستی کان به نقل از منابع آگاه در رژیم صهیونیستی گزارش داد که هوکشتاین با تیم گفت‌وگوکننده اسرائیلی درباره ترسیم مرز آبی میان طرفین دیدار کرده است.

در این دیدار پیشنهاد ارائه شده از سوی لبنان درباره حل مشکل با اسرائیل در زمینه ترسیم مرز آبی به دنبال تنش موجود میان طرفین به دنبال شروع اقدامات تل‌آویو در زمینه حفاری از میدان گازی کاریش مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

تیم گفت‌وگو کننده رژیم صهیونیستی از نتایج سفر اخیر هوکشتاین به بیروت و دیدار‌های او با مقامات لبنانی آگاه شده است.

این رسانه صهیونیست در ادامه گزارش خود آورده است که هم رژیم صهیونیستی و هم آمریکا خواهان حل و فصل سریع این پرونده در آینده نزدیک هستند

«شاوول حوریف» تحلیلگر صهیونیست مرکز مطالعات و استراتژی وابسته به دانشگاه حیفا گفت: بحث از نزاع عادی میان لبنان و اسرائیل نیست، بلکه بحث تهدید راهبردی است. اظهارنظر‌هایی که میان طرفین رد و بدل می‌شود، گواهی‌دهنده خیر نیست و سرانجامی ندارد.

به تازگی شرکت یونانی «انرژین» مجوز اکتشاف گاز در میدان «کاریش» واقع در منطقه مورد مناقشه میان لبنان و فلسطین اشغالی را از تل‌آویو گرفته و در این چارچوب رژیم صهیونیستی از ورود یک کشتی حفاری به این میدان به منظور آماده سازی برای شروع اکتشاف گاز در آن خبر داده است که با اعتراض لبنانی‌ها همراه بود.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار