به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۴
رئیس دستگاه قضا در همایش روز قوه قضائیه:
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای با بیان اینکه جنگ نظامی، تحریم اقتصادی و تبلیغات بنگاه‌های تبلیغاتی دشمن نتوانسته انقلاب و امت ما را متوقف کند، گفت: دشمن امروز با اقدامات ترکیبی و مزورانه خود به دنبال تغییر اراده و الگوی مردم است و به زعم باطل خود، دین و‌ باور مردم را نشانه رفته است.
کد خبر: ۵۳۱۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰ - 27June 2022

انقلاب اسلامی بدون اتکا به نیروی شرق و غرب به پیروزی رسیدبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی‌اژه‌ای» رئیس قوه قضائیه صبح امروز (دوشنبه) در همایش گرامیداشت روز قوه قضائیه، اظهار داشت: خداوند در این عصر انقلاب را به پیروزی رساند در حالی که جهان به دو نیروی شرق و غرب تقسیم شده بود و کسی فکر نمی‌کرد یک نهضت دینی بدون اتکا به نیروی شرق و غرب محقق شود، اما خداوند عنایت کرد و به دست بنده صالح و امت دین باور، انقلاب عظیمی را علی‌رغم میل مستکبران به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه امام با امت دین باور توانست معجزه‌ای رقم بزند، گفت: خداوند منت گذاشت و مردم را در این راه توفیق داد. با این انقلاب عظیمی که در ایران رخ داد، نه تنها کنگره کاخ ستمگران و مستکبران فروریخت بلکه دنیا به دنیا هم خیلی نکات را ثابت کرد.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: آنچه ما را به پیروزی رساند و به جلو خواهد برد در مرحله اول با اتکای به خدا است. در مرحله دوم خدمت خالصانه به مردم است.

رئیس قوه قضائیه به تأثیرات مثبت ارائه خدمت به مردم اشاره کرد و گفت: اکسیر و چیزی که توطئه‌های دشمن به خصوص توطئه‌های اخیر را خنثی می‌کند، توجه به گسترش عدالت به خصوص عدالت اجتماعی و مقابله با فساد است.

وی ادامه داد: اگر مردم بدانند، مسئولان چقدر تلاش می‌کنند، پشت آن‌ها و نظام هستند. در قوه قضائیه به عنوان یک طلبه کوچک عرض می‌کنم با تمام توان به کمک قوه مجریه به ریاست یک شخصیت انقلابی و دلسوز آمده و در خدمت هستیم.

محسنی‌اژه‌ای افزود: اگر دولت در برنامه‌هایش موفق باشد، قوه قضائیه و مجلس هم موفق هستند. امروز بار سنگینی بر دوش و عهده دولت است و همه باید تلاش کنیم این بار سنگین را با هم برداریم.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: وظیفه خود می‌دانم تشریک مساعی با مجلس انقلابی داشته باشیم تا قوانین متناسب با زمان و خنثی کردن نقشه‌های دشمن به کمک هم تدوین کنیم. وظیفه خود می‌دانم با کمک به همه نیروی‌های نطامی و امنیتی رفاه مردم در این مهم گام بردارم.

محسنی‌اژه‌ای به موضوع تقویت قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: اگر قوه قضائیه از لحاظ عِده و عُده و مسائل مختلف نیروی انسانی و اداری تقویت شود به نفع دولت و مجلس هم هست. اگر قوه قضائیه تقویت شود در جهت تحقق عدالت و گسترش عدالت موفق‌تر خواهد بود. اگر قوه قضائیه تقویت شود، می‌تواند نظارت بر حسن اجرای قوانین را بهتر انجام دهد.

وی با اشاره به اقدامات و اهداف دشمنان طی بیش از ۴۰ سال گذشته گفت: دشمنان ما طی این چهار دهه نتوانسته‌اند الگوی جدید مذهبی و دینی مردم را تحمل کنند و علی‌رغم فعالیت‌ها و اقداماتی که دارند، شاهد هستند که نظام ما هر روز قوی‌تر و‌ پویاتر، رو به جلو حرکت می‌کند. 

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه جنگ نظامی داخلی و خارجی، تحریم اقتصادی و تبلیغات بنگاه‌های تبلیغاتی دشمن نتوانسته انقلاب و امت ما را متوقف کند، گفت: دشمن امروز با اقدامات ترکیبی، موذیانه و مزورانه خود به دنبال تغییر اراده و الگوی مردم است و به زعم باطل خود، دین و‌ باور مردم را نشانه رفته است. 

رئیس دستگاه قضا افزود: دشمن امروز آنچه را که با جنگ، تحریم اقتصادی و‌ پمپاژ دروغ و‌ نفاق به دست نیاورده، می‌خواهد با تضعیف ایمان، تضعیف اخلاق و ارزش‌های اسلامی، هدف گرفتن اراده مردم و ایجاد و‌ القاء یأس در جوانان و ناامید کردن آنها نسبت به آینده، به دست بیاورد. 

وی با بیان اینکه امروز امام ملت و‌ کشور ما را راهبری و هدایتگری می‌کند، گفت: امروز امام این امت به نیابت از حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) سخن می‌گویند و هدایت و‌ راهبری می‌کنند و مردم متدین کشور ما نیز با تمام وجود پشت سر امام خود ایستاده‌اند. 

رئیس قوه قضائیه افزود: امروز کارگزاران و مسئولان نظام و قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح، با وحدت، یکپارچگی و‌ همدلی در مقابل این ترفندهای دشمن  ایستاده‌اند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها