به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:
«علیخانی» گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک راهبرد، استراتژی و برنامه بسیار مهم کلیدی است.
کد خبر: ۵۳۱۵۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲ - 29June 2022

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک راهبرد کلیدی استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، جلسه کارگروه عمرانی تسریع در ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران امروز با حضور «رضا علیخانی کوشکک» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در استانداری برگزار شد.

سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران ضمن ارائه گزارشی از روند ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران بر ضرورت همکاری دستگاه‌ها و مسئولین استانی در تکمیل این مرکز فرهنگی تأکید کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران افزود: تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس نیازمند همدلی و هم‌افزایی بین مدیران استان است.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک راهبرد کلیدی است

«رضا علیخانی کوشکک» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک راهبرد، استراتژی و برنامه بسیار مهم کلیدی است که در ذیل سیاست بالاتری قرار دارد و آن نشر و اشاعه فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس است.

وی افزود: همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی، تلاش در جنگ نرم و شناختی، افزایش امنیت کشور، توسعه و اشاعه ایثار و شهادت در راستای توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه از دیگر سیاست‌ها است.

علیخانی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت سبب افزایش سطح غیرت می‌شود، ادامه داد: همچنین رشادت و صلابت در مردم و بویژه در جوانان، فرهنگ دفاع از کیان، مملکت و ناموس کشور و تمامیت ارضی کشور و اصلاح و بهبود جامعه را شاهد خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران بیان داشت: فرهنگ شهادت و ترویج آن نیازمند یک ابزار و برنامه راهبردی دارد تا در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس پیاده سازی شود.

علیخانی با اشاره به مکتب شناسی جنگ و دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس در راستای مکتب عاشورا بود و تدوین و شناختن آن به جامعه ضرورت دارد.

وی با عنوان اینکه مطالعات میدانی دفاع مقدس نیاز به شناخت میدانی دارد و تدوین و گردآوری اسناد یک مکتب فیزیکی قابل ارائه است، خاطرنشان کرد: نیازمند ابزار‌های فرهنگی، نرم و عمرانی هستیم تا وضعیت واقعی جبهه و جنگ را نمایش گذاشته و در این مجموعه پیاده سازی کنیم.

علیخانی با اشاره به اهمیت این مسئله عنوان کرد: در این راستا دستگاه‌های متولی با رویکرد عشق و علاقه پای کار بیایند و در راستای برنامه‌ها گام برداریم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها