به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که رژیم موقت صهیونیستی از پیکر‌های شهدای فلسطینی در آزمایشگاه‌های طبی دانشگاه‌های این رژیم استفاده می‌کند.
کد خبر: ۵۳۲۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸ - 04July 2022

استفاده رژیم صهیونیستی از پیکر شهدای فلسطین در آزمایشگاه‌های طبی

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست هفتگی دولت در رام‌الله اظهار داشت: تروریسم رژیم اشغالگر و ارتکاب جنایت آن علیه ملت فلسطین متوقف نمی‌شود.

وی افزود که تعداد فلسطینیانی که از اوایل سال جاری تاکنون به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند به ۷۸ نفر رسیده که ۱۵ نفر از آن‌ها از افراد کم سن و سال بوده‌اند.

اشتیه گفت که مسئولان رژیم اشغالگر با گروگان گرفتن پیکر‌ شهدای فلسطینی، درد و رنج خانواده‌های داغ‌دیده را بیشتر می‌کند و از این پیکر‌ها در آزمایشگاه‌های طبی دانشگاه‌های اسرائیلی استفاده می‌کند که این امر نقض آشکار حقوق بشر و ارزش‌ها و اصول اخلاقی است.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، نخست‌وزیر فلسطین از دانشگاه‌های سراسر جهان خواست تا دانشگاه‌های اسرائیلی را به دلیل دست داشتن در گروگان‌گیری پیکر‌های شهدای فلسطین، تحریم کنند.

وی همچنین اعمال فشار بر کابینه رژیم صهیونیستی به‌منظور پایان دادن به تجاوزات علیه شهدا و آزادسازی فوری پیکر‌های همه شهدا را خواستار شد.

به گفته «حسین شجاعیه» هماهنگ‌کننده کمپین ملی استرداد پیکر‌های شهدا، رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۱۵ تاکنون پیکر ۱۰۴ فلسطینی را گروگان گرفته و علاوه بر آن از چندین سال پیش پیکر ۲۵۶ نفر نیز در قبرستان‌های خاص دفن کرده است.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها