به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
«نگاه سرنوشت ساز» تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی با محوریت زندگی دکتر ابراهیم کارخانه‌ای توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.
کد خبر: ۵۳۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰ - 05July 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «نگاه سرنوشت ساز» تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی با محوریت زندگی دکتر ابراهیم کارخانه‌ای توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

این کتاب با رویکردی نو در تبیین خاطره‌نگاری اجتماعی، سیاسی، ارزشی، علمی، معرفتی، و هسته‌ای که با نگاهی جهادی؛ حق‌طلبی و آرمان‌خواهی را هدف قرار می‌دهد. دیدگاه ارزشی در تدوین مطالب و تسلط علمی در پردازش هدفمند خاطرات، و نگاه عمیق علمی و معرفتی به دانش هسته‌ای، راهی نو به روی مخاطب می‌گشاید که بر جذابیت و جامعیت مطالعه این کتاب استثنایی می‌افزاید.

انتشارات شهید کاظمی سابقا از همین نویسنده کتاب‌های «راهبرد‌های تحول در مدیریت کلان کشور» و «خسارت محض و دیپلماسی هسته‌ای» را نیز منتشر نموده است که با توجه به دیدگاه نوآورانه در تدوین مطالب، علاقمندان را به مطالعه این دو کتاب ارزشمند نیز دعوت می‌نماید.

در برشی از این کتاب آمده است:
در جمع همکاران دانشگاهی هر یک خاطراتی را بیان می‌کردند یکی از دوستان که فارغ التحصیل دکترای تخصصی فارماکولوژی از انگلستان بود و تازه به کشور برگشته بود و از هر فرصتی برای حضور در جبهه‌های جنگ بویژه در ایام عملیات استفاده می‌کرد، در رابطه با ادامه تحصیل خود در انگلستان تعریف جالبی کرد که درس بندگی، توکل و اعتماد به خدا در آن موج می‌زد:

«نگاه سرنوشت ساز» به کتابفروشی‌ها رسید

استاد راهنمای من در دانشگاه منچستر فردی یهودی بود، یکبار که وارد اتاق محل استراحت من شد و موردی را از من سؤال کرد، من که مشغول نماز بودم همچنان به نمازم ادامه دادم، بعد از آنکه مقداری معطل ماند و پاسخی از من نشنیده اتاق را ترک کرد و رفت! بعد از آنکه نمازم تمام شد دوستی که در آنجا بود گفت با این برخوردی که با استاد راهنمایت کردی، کارت تمام است می‌بایست نماز را قطع می‌کردی و جواب او را می‌دادی، با این کار معلوم نیست چه بلائی سر پایان‌نامه‌ات بیاید؛ اگر من جای شما بودم حتماً" جواب او را می‌دادم.

از این صحبت او به شدت ناراحت شدم و به او گفتم من مسلمانم؛ امام حسین (ع) در ظهر عاشورا در معرکه جنگ در زیر تیر‌های دشمن نماز را ترک نکرد آن وقت تو به من می‌گویی که نماز را قطع کنم و جواب استاد راهنمایم را بدهم! تو نگران کار من نباش، رابطه‌ات را با خدا درست کن، خداوند رابطه‌ات را با انسان‌ها درس می‌کند. بعد از این صحبت به اتاق استاد راهنما رفتم وقتی جریان را به او توضیح دادم گفت من از حرکات شما در برابر خدایت خیلی خوشم آمد و برایم جالب بود و بعد سؤال خود را از من پرسید و من هم جواب او را دادم. به اتاق برگشتم و قضیه را به همکارم که او هم دانشجوی دوره دکترا بود گفتم، از شیوه برخورد خود و استاد راهنما بسیار شرمنده شد! در ادامه کار، پایان‌نامه من زودتر از او به اتمام رسید و او دو سال بعد از برگشت من به ایران، هنوز از پایان‌نامه‌اش دفاع نکرده بود! این درس بزرگی بود از توکل برخدا که چه قدرتی بالاتر از خدا برای آنکه انسان به او اعتماد کند.

«نگاه سرنوشت ساز» تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی با محوریت زندگی دکتر ابراهیم کارخانه‌ای (نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون انرژی هسته‌ای و برجام) در قطع رقعی و ۴۴۴ صفحه توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار