به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۵
در مراسم رونمایی از سامانه ارتقاء یافته نظارتی سنا مطرح شد؛
آئین بهره‌برداری از فاز اجرایی سامانه جامع حسابرسی برخط با حضور رئیس کل، دادستان و سایر مقامات دیوان محاسبات برگزار شد.
کد خبر: ۵۳۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸ - 06July 2022

بذرپاش: نیازمند جهش به سوی نظارت هوشمند هستیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «مهرداد بذرپاش» در مراسم رونمایی از سامانه ارتقاء یافته نظارتی سنا با اشاره به اینکه گام اول برنامه تحول دیجیتال دیوان محاسبات با بهره گیری از کلیه زیرساخت‌ها، فناوری‌ها و ابزار‌های هوشمندسازی حسابرسی اجرایی شده است، بر لزوم ایجاد پیوست فناوری در طی فرآیند‌های کلیدی دیوان محاسبات تاکید کرد.

وی افزود: حکمرانی داده‌ها بهترین ابزار برای تصمیم سازی هوشمند بوده و دیوان محاسبات با بهره‌گیری از این فناوری می‌تواند بهترین مرکز مشاوره در امور مالی کشور محسوب شود.

بذرپاش با بیان اینکه از ابتدای دوره فعلی جهت گیری اصلی دیوان محاسبات توسعه فناوری بوده است، افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، تا پایان سال به صورت ماهانه یک خدمت جدید در سامانه حسابرسی برخط به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور خاطرنشان کرد: با سازماندهی شورای حسابرسی برخط متشکل از کارشناسان داخلی و نیرو‌های توانمند بیرونی، طرح جامع فناوری اطلاعات دیوان محاسبات طراحی و سند معماری سامانه‌ها تدوین شده است.

بذرپاش اظهار داشت: توانمندسازی سازمان با استفاده از فناوری اطلاعات یکی از رویکرد‌های اصلی در دیوان محاسبات است و در این راستا باید سبد تکنولوژی به روزرسانی شود.

بذرپاش با تاکید بر اینکه استقرار حسابرسی برخط یک سیاست قطعی و یک ضرورت مهم است و باید برای فناورانه شدن، زیست بوم جدید ایجاد کنیم، افزود: با روش‌های سنتی نمی‌توان خروجی بیشتری را انتظار داشت و نیازمند جهش به سوی نظارت هوشمند هستیم.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان گفت: مکانیزم‌های یکپارچه و فرآیند‌های کلیدی این نهاد نظارتی با استفاده از تکنولوژی نوین استقرار برخط سیستم در تمام دستگاه‌های اجرایی (بیش از ۴هزار دستگاه) و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز از دستگاه‌ها به صورت برخط آغاز شده است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار