به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
نماینده مردم در مجلس:
حاجی‌پور با اشاره به بررسی آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان در هیأت تطبیق مصوبات مجلس، گفت: مجلس بر نحوه صدور احکام قانون رتبه‌بندی معلمان نظارت دقیق خواهد داشت و اجازه نخواهیم داشت احکام صادره با روح قانون مغایر باشد.
کد خبر: ۵۳۳۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷ - 13July 2022

مجلس بر نحوه صدور احکام قانون رتبه بندی معلمان نظارت دارد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «رضا حاجی‌پور» سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با تأکید بر اینکه صدور احکام رتبه بندی معلمان باید بر اساس قانون مجلس باشد، اظهار داشت: مجلس بر نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان نظارت دقیق خواهد داشت و اجازه نمی‌‎دهیم، احکام رتبه بندی بر خلاف قانون مصوب مجلس، صادر شود.  

حاجی‌پور تأکید کرد: هدف ما از تصویب قانون رتبه بندی معلمان باید در نحوه صدور احکام برای معلمان دیده شود، اما برخی شنیده‌ها از صدور احکام برای معلمان بر خلاف آنچه که مد نظر مجلس بوده، خبر می‌دهد که با استفاده از اهرم نظارتی اجازه چنین مسئله‌ای را نخواهیم داد.

وی اضافه کرد: البته هیأتی، تحت عنوان هیأت تطبیق مصوبات در مجلس، در حال بررسی مغایرت‌های قانونی آیین نامه اجرایی دولت با اصل قانون بوده که ممکن است تغییراتی در آیین نامه اجرایی ایجاد کند و نحوه صدور احکام برای معلمان نیز دستخوش تغییر شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: نباید با تغییرات سلیقه‌ای روح قانون خدشه دار شود و اصل نظام رتبه بندی معلمان که زمینه ساز اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، زیر سئوال برود.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار