به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷
فرمانده هوانیروز ارتش:
امیر سرتیپ قربانی با اشاره به اینکه شعار ما می‌توانیم در جمهوری اسلامی به کار عملیاتی تبدیل شده است، گفت: امروز بعد از ۴۴ سال تحریم، هوانیروز به‌عنوان قدرتمندترین ناوگان بالگردی غرب آسیا شناخته می‌شود و از توان رزمی، آمادگی و قدرت بازدارندگی بالایی برخوردار است.
کد خبر: ۵۳۶۸۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ - 30July 2022

هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی قدرتمندترین ناوگان بالگردی غرب آسیا را داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی امروز (شنبه) در آیین رونمایی از ۲ فروند بالگرد و چند طرح دیگر که در پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امروز بعد از ۴۴ سال بالگرد‌های ما تعمیر می‌شوند و در یک نهضت بزرگ قطعه‌سازی و به‌روز کردن سامانه‌های دید در شب روی بالگرد‌ها انجام می‌شود که این تکنولوژی‌ها فقط در اختیار تعداد محدودی از کشور‌هاست.

اقتدار جمهوری اسلامی زبانزد تمام تحلیلگران و پژوهشگران نظامی است

وی با اشاره به اینکه قدرت تسلیحاتی هوانیروز روی دور بُرد، نقطه زنی و هوشمند بودن طراحی شده است، تصریح کرد: بالگرد‌های ما امروز مجهزترین و به روز‌ترین تسلیحات موجود در دنیا را دارند و این قدرت در هوانیروز وجود دارد که این توانایی در رزمایش‌ها و مانور‌ها به خوبی خود را نشان می‌دهد به طوری که شکست‌ناپذیری هوانیروز در هیچ عملیاتی از دفاع مقدس و مخصوصا پیروزی در عملیات مرصاد، گواه این مدعاست.

هوانیروز ارتش قدرتمندترین ناوگان بالگردی غرب آسیا

فرمانده هوانیروز ارتش، اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را زبانزد تمام تحلیلگران و پژوهشگران نظامی عنوان کرد و در ادامه اظهار داشت: امروز اگر در دنیا قرار باشد تحولاتی اتفاق بیفتد نقش نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی در دکترین نظامی کشورها، بی بدیل است؛ به طوری که در سفر اخیر رییس جمهور روسیه و ترکیه به ایران شاهد رهنمود‌های راهگشای مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از کشتار مردم بیگناه و جلوگیری از ماموریت ناتو بودیم.

امیر قربانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از ابتدا مورد آسیب و گزند گروه‌های معاند و دشمنان بود، گفت: بسیاری از تحلیل‌گران غربی عنوان کردند ما برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی خیلی هزینه می‌کنیم، اما رهبر جمهوری اسلامی با یک سخنرانی همه نقشه‌های ما را خنثی می‌کند و باید بدانیم که انقلاب اسلامی یک حکومت الهی و نورانی است که با وجود این همه سازمان جاسوسی در دنیا تاکنون از گزند آن‌ها در امان بوده است.

اگر هوانیروز در مرصاد نبود شاید سرنوشت جنگ تغییر می‌کرد

وی در ادامه سخنانش رویش‌های به وجود آمده بعد از ۴۴ سال از پیروزی انقلاب را یکی از برکات این نظام الهی برشمرد و افزود: امروز جوانانی رشد کرده اند که دارای روح ولایتمداری، ایثارگری و شجاعت هستند و در عین حال مانند دوران امام علی (ع) کسانی هم بودند که از قطار انقلاب پیاده شدند، اما گسترش فرهنگ شهادت در جوانان دستاوردی بزرگ برای انقلاب محسوب می‌شود.

هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را دارد

فرمانده هوانیروز ارتش در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص عملیات مرصاد و به بهانه سالگرد این عملیات غرورآفرین هم گفت: در آن زمان پنج هزار منافقی که ادعای حمایت از مردم را داشتند دست در دامن دشمن کرده و بعد از امضای قطعنامه از داخل و خارج بر علیه مردم شورش کردند و به لطف خدا از سال ۶۷ تاکنون اثری از منافقین دیده نمی‌شود و طومار آن‌ها در مرصاد پیچیده شد و اگر هوانیروز در آن مقطع نبود، شاید سرنوشت جنگ تغییر می‌کرد.

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه هم در ابتدای این برنامه ضمن خیرمقدم به حضار و امیر قربانی گفت: هوانیروز با وجود کارکنان خدوم ماموریت‌های تعریف شده برای خود را در ۴۰ سال گذشته به بهترین وجه ممکن انجام داده است و مراقبت از مرز برعهده این پرنده‌های آهنین بوده که متخصصان و کارمندان برای آماده نگه داشتن آن‌ها سر از پا نمی‌شناسند.

هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را دارد

سرهنگ «رحیم عینی» خوشایندسازی محیط خدمتی و زندگی را یکی از اولویت‌های این پایگاه عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته منازل سازمانی امسال با قطعی آب و برق مواجه نخواهند شد و همچنین در قالب تعاونی مسکن، پروژه‌های بیستون و سیمرغ هم اقدامات بسیار خوبی انجام شده و به دنبال تخصیص ۶ هکتار زمین برای ایجاد مسکن شخصی برای کارکنان هستیم.

در انتهای این مراسم از کارکنان برتر هوانیروز کرمانشاه تجلیل و از ۲ فروند بالگرد این پایگاه با حضور امیر قربانی رونمایی شد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار