به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸
معاون امور مجلس رئیس‌جمهور:
حسینی گفت: دولت به‌دنبال ریشه‌یابی و حل مشکلات و رفع کاستی‌هاست و با هرگونه تعلل و اهمال در انجام مسئولیت هم برخورد می‌شود، اما برجسته کردن مشکلات در زمان وقوع یک حادثه که همه باید برای کمک به آسیب دیدگان بسیج شوند، باعث تضعیف نیرو‌های میدانی می‌شود.
کد خبر: ۵۳۷۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴ - 02August 2022

دولت به‌دنبال حل مشکلات و رفع کاستی‌هاست

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «سیدمحمد حسینی» معاون امور مجلس رئیس‌جمهور در پانزدهمین نشست معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها که با برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت پارلمانی رئیس جمهور به طور مشترک با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: خدمتگزاران ملت در دولت سیزدهم در انجام وظایف خود کوتاهی و کم کاری نمی‌کنند و اقدامات فراوانی که در برخی بخش‌ها انجام شده، قابل مقایسه با قبل نیست.

وی با بیان اینکه دولت از انتقاد و پاسخگویی به شبهات و ابهامات استقبال می‌کند و در پی اجرای قانون است، افزود: دولت طرفدار شفافیت، نظارت و اجرای قانون است و انتظار دارد نمایندگان مجلس هم در مسیر تحقق توصیه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری حرکت کنند و در نظارت، بر اساس واقعیت‌ها و مصالح ملی عمل شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به مکاتبات کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با دستگاه‌ها و همکاری مسئولان اجرایی با این کمیسیون گفت: ابهامات با تعامل و گفتگو برطرف می‌شود و مردم شاهد همگرایی و به تعبیر مقام معظم رهبری همدلی و هم افزایی روزافزون دولت و مجلس خواهند بود و نسبت به حل مشکلات و آینده امیدوارتر می‌شوند.

حسینی با بیان اینکه بزرگ‌نمایی برخی کاستی‌ها یا طرح بعضی اشکالات غیر واقعی باعث ایجاد نگرانی و دغدغه خاطر در افکارعمومی خواهد شد، افزود: دولت مردمی مصمم است مشکلات را با کار و تلاش بی‌وفقه برطرف کند و این روز‌ها دیدیم که مسئولان در حوادثی مانند متروپل و سیل بلافاصله برای مدیریت صحنه و رسیدگی به امور مردم در میدان حضور پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: البته دولت به دنبال ریشه‌یابی و حل مشکلات و رفع کاستی‌هاست و با هر گونه تعلل و اهمال در انجام مسئولیت هم برخورد می‌شود، اما برجسته کردن مشکلات در زمان وقوع یک حادثه که همه باید برای کمک به آسیب دیدگان بسیج شوند، باعث تضعیف نیرو‌های میدانی می‌شود.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز در این نشست با قدردانی از اهتمام دولت و معاونت پارلمانی ریاست جمهوری برای تعامل با مجلس گفت: با توجه به همگرایی دو قوه، پاسخگویی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به مکاتبات مجلس در زمان مقرر باعث تقویت هر چه بیشتر روابط و بهبود خدمت رسانی به مردم می‌شود.

در این نشست گزارشی از میزان مکاتبات کمیسیون اصل ۹۰ و پاسخ دستگاه‌های اجرایی ارائه شد و روسای کمیته‌های پنج‌گانه کمیسیون نیز دیدگاه‌ها، انتظارات و پیشنهاد‌های خود را برای تقویت تعامل و اجرای قانون بیان کردند.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها