به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
نماینده مردم در مجلس:
کوثری گفت: جمهوری اسلامی ایران طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها قصد دارد برق پاک هسته‌ای تولید کند که برای تولید آن نیاز به ۱۹۰ هزار سو اورانیوم غنی شده دارد.
کد خبر: ۵۳۷۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹ - 04August 2022

تولید برق هسته‌ای حق ایران است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «اسماعیل کوثری» در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به صورت کامل به تعهدات خود در برجام عمل کرده است، اظهار داشت: ما دقیقا به تعهدات خود در برجام عمل کرده ایم، اما طرف مقابل که آمریکا از مهم‌ترین آن‌ها است به تعهدات خود عمل نکرده و حتی پا را فراتر از چارچوب مصوبات گذاشته و در زمان ترامپ ما را بیش از پیش تحریم کردند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نحوه ورود طرف مذاکره کننده به برجام و اینکه نباید موضوعاتی همچون راه اندازی سانتریفیوژ و ساخت هزار دستگاه IR۶ که ارتباطی به این معاهده ندارد به آن گره بزنند، یادآور شد: در حال حاضر ما نیاز به برق هسته‌ای داریم و این یکی از مواردی است که باید طرف مذاکره کننده مد نظر داشته باشد.

وی افزود: زمانی پیش از انقلاب، آمریکا و اروپا به ویژه آلمان و فرانسه در حال ساخت رآکتور در ایران بودند، اما بعد از انقلاب و وقوع جنگ آن را رها کردند در حالی که در زمان رژیم پهلوی معتقد بودند باید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای در ایران تولید شود.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی قصد دارد برق هسته‌ای تولید کند که طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که از سوی مجلس تصویب شده است، برای تولید چنین برقی به ۱۹۰ هزار سو اورانیوم غنی شده نیاز داریم که دولت سیزدهم اقدامات اولیه آن را آغاز کرده است.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها