به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴
وزیر ارتباطات در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های دانش‌بنیان وزارت دفاع:
زارع‌پور در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های دانش‌بنیان وزارت دفاع گفت: با تلاش، مجاهدت و کار شبانه روزی متخصصین توانسته‌اند نیاز بخش دفاعی کشور را به تجهیزات و تولیدات خارجی برطرف و همه این‌ها را بومی‌سازی کنند.
کد خبر: ۵۳۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹ - 05August 2022

نیاز‌های کشور را باید مبتنی بر دانش و فناوری بومی برطرف کنیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های دانش‌بنیان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم از این نمایشگاه که ظرفیت‌های دانش‌بنیان وزارت دفاع را به نمایش گذاشته است، بازدید کنیم. مایه افتخار است که دوستان ما در وزارت دفاع با تلاش، مجاهدت و کار شبانه روزی توانسته‌اند نیاز بخش دفاعی کشور را به تجهیزات و تولیدات خارجی برطرف و همه این‌ها را بومی‌سازی کنند.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که در بخش‌های مختلف کشور از صنایع نفت و گاز گرفته تا حوزه ارتباطات که حوزه کاری ما است، کار‌های خوبی در وزارت دفاع انجام شده است. امیدوارم که این حرکت ادامه داشته باشد تا بتوانیم نیاز‌های کشور را مبتنی بر دانش و فناوری بومی برطرف کنیم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: من بار‌ها گفته‌ام اگر شرایط برای جوانان فراهم باشد، می‌توانند محصولات باکیفیت و در حد رقابت با نمونه‌های خارجی را تولید و نیاز کشور را برطرف کنند.

وی افزود: محصولاتی که امروز در این نمایشگاه عرضه شده است، به چندین کشور دنیا صادر می‌شود. این اتفاق می‌تواند در همه حوزه‌ها نیز رخ دهد. ان‌شاءالله در گام دوم انقلاب اسلامی شاهد رشد و بالندگی ایران اسلامی در حوزه صادرات محصولات های تک و با دانش و فناوری بالا باشیم.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: بسیاری از محصولاتی که در این نمایشگاه ارائه شده است، به سفارش اپراتور‌های مخابراتی و وزارت ارتباطات تهیه شده بود و بخش‌هایی نیز جدید بود که بنده تأکید کردم دوستان در تعاملات آتی این ظرفیت‌ها را مد نظر قرار دهند.

وزیر ارتباطات گفت: در حوزه محصولاتی که نیاز وزارت ارتباطات هست نیز با وزارت دفاع و مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان زیرمجموعه وزارت دفاع اعلام آمادگی می‌کنیم تا ان‌شاءالله بتوانیم محصولات دیگری که از خارج از کشور تأمین می‌شود را بومی‌سازی کنیم.

انتهای پیام/118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار