به روز شده در: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: برخی درد‌های قربانیان انفجار بندر بیروت را برای اهداف سیاسی بکار بردند و هدف کسانی که این افراد را حمایت مالی می‌کردند استفاده از این مصیبت برای نبرد علیه مقاومت و حزب‌الله بود.
کد خبر: ۵۳۷۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲ - 05August 2022

نصرالله: از انفجار بیروت برای نبرد علیه مقاومت و حزب‌الله استفاده شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در مراسم عزاداری محرم در ضاحیه جنوبی اظهار داشت: حادثه انفجار بندر بیروت برای همه لبنانی‌ها سخت بود و مهم‌ترین مشکل در خصوص این مصیبت، به کارگیری آن در راستای اهداف سیاسی بود.

انفجار بندر بیروت در چهارم آگوست ۲۰۲۰، ۲۱۴ کشته و بیش از شش هزار و ۵۰۰ زخمی و میلیارد‌ها دلار خسارت بر جا گذاشت و بندر بیروت را به بندری جنگ‌زده تبدیل کرد.

نصرالله در ادامه سخنرانی دیشب گفت: از جمله کسانی که در حادثه انفجار بندر بیروت شایسته سرزنش هستند، طرف‌های رسانه‌ای و سیاسی هستند که این مصیبت را دزدیدند و از همان ساعات اولیه برای اهداف سیاسی به کار گرفتند.

وی تأکید کرد: برخی درد‌های قربانیان را به صورتی قبیح و غیرانسانی برای اهداف سیاسی به کار بردند و هدف کسانی که این افراد را حمایت مالی می‌کردند، استفاده از این مصیبت برای نبرد علیه مقاومت و حزب‌الله بود. مقاومت مواد منفجره اصلی و نظامی دارد و برای ساخت مواد منفجره دستی نیاز به نیترات آمونیوم ندارد.

نصرالله تأکید کرد: مسئول اصلی به تعطیلی کشاندن تحقیقات در این خصوص کسی است که کناره‌گیری را نمی‌پذیرد (قاضی پرونده)؛ کسانی هستند که مسئول این حادثه هستند و از آن‌ها تحقیقات به عمل نیامده است.

وی در ادامه خواستار کار قضائی شفاف و باز کردن یک مسیر قضایی جدید در این پرونده و محاکمه مسئولان مصیبت مذکور شد و گفت: افراد مظلومی هستند که به خاطر این قضیه، زندانی شده‌اند. اگر خواهان حقیقت هستید این پرونده باید از سوء استفاده سیاسی خارج شود.

حزب‌الله لبنان دیروز (پنجشنبه /چهارم آگوست) در دومین سالروز انجار بندر بیروت بیانیه‌ای صادر کرد.

در ابتدای این بیانیه به خانواده‌های قربانیان اعم از مسلمان و غیرمسلمان تسلیت گفته شده و آمده است: در طول دو سال گذشته شاهد موجی گسترده از حملات رسانه‌ای و سیاسی که شامل اتهامات باطل و ساختگی نیز بود و همچنین شاهد تحریک‌آفرینی‌های بسیار که منجر به تنش خطرناک داخلی شد و نزدیک بود امنیت و ثبات کشور را بر باد دهد، بودیم؛ خصوصا پس از اتفاقات در منطقه «الطیونه» که منجر به شهادت مظلومانه چند نفر شد اگر تمایل زیاد ما به خفه کردن فتنه در نطفه و بستن مسیر به روی کسانی که دنبال جنگ داخلی هستند، نبود.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها