به روز شده در: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
«اصلانی» گفت: با شنیدن خبر شهادت همسرم سجده شکر به حا آوردم؛ چراکه شهید رحیم مزد اخلاص خود را بالاخره از سیدالشهدا (ع) و حضرت زینب (س) گرفت.
کد خبر: ۵۳۸۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳ - 06August 2022

با شنیدن خبر شهادت همسرم سجده شکر به حا آوردم/ به وصیت «رحیم» عمل شدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، «صفیه اصلانی کتولی» همسر سردار شهید مدافع حرم «رحیم کابلی» در مراسم وداع با پیکر مطهر این شهید والامقام و شهیدان «مصطفی تاش‌موسی» و «محمد امین کریمیان»، با تسلیت به مناسبت ایام عزای سیدالشهدا (ع) و تبریک به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید رحیم کابلی، اظهار داشت: با شنیدن خبر شهادت همسرم، سجده شکر به جا آوردم؛ چراکه شهید رحیم مزد اخلاص خود را بالاخره از سیدالشهداء (ع) و حضرت زینب (س) گرفت.

وی به وصیت شهید کابلی مبنی بر رعایت حجاب، اقامه نماز و ولایتمداری اشاره کرد و گفت: حاج رحیم همیشه توصیه می‌کرد که با شنیدن خبر شهادتش، با صدای بلند گریه و شیون نداشته باشیم که به وصیت وی دقیقا عمل شده است.

اصلانی با بیان اینکه شهید کابلی در طول سال روزه داشت، افزود: وی در روز مبعث با دهان روزه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

«زهرا کابلی» فرزند شهید مدافع حرم «رحیم کابلی» نیز در این مراسم، ضمن عرض تسلیت ایام عزای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و تبریک به مناسبت بازگشت پیکر‌های شهدای تازه تفحص‌شده از خان‌طومان سوریه، اظهار داشت: خبر بازگشت پدر را بعد از شش سال و سه ماه دقیقا شب سوم محرم شب مصادف با شب روضه حضرت رقیه (س) به من دادند و از این جهت خیلی خوشحال بودم که توانستم بعد از این همه سال روضه‌خوانی برای حضرت حضرت رقیه (س)، ذره خیلی‌خیلی کوچکی آن طفل را درک کنم؛ هر چند جایگاه‌ ایشان خیلی بالا‌تر و دردشان خیلی بیشتر از درد ما بوده است.

وی با اشاره به قسمتی از وصیت شهید کابلی، افزود: شهید کابلی تاکید داشت که هیچ‌وقت از فیض رسیدن به شهادت نا ژامید نشده و خوشحالم که به آرزوی خود رسیده است.

فرزند شهید کابلی ادامه داد: پدرم در وصیت‌نامه خود که در مشهدالرضا (ع) نوشت، اولاً همه را سفارش کرد که در گفتار و عمل پشتیبان ولایت فقیه باشند. دوست را شناخته و با او هماهنگ و همراه باشند. همچنین دشمن را شناخته و از آن‌ها در گفتار و رفتار بیزاری بجویند.

کابلی گفت: بابا رحیم تاکید داشت که همیشه گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی بدهیم و یاد و نام شهدا را همیشه سعی کنیم زنده نگه داریم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها