به روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
نماینده مردم در مجلس:
سامه‌یح با بیان اینکه صنعت هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است، گفت: تا زمانی که آمریکا تحریم و فشار را علیه ملت ایران در دستور کار خود داشته باشند، جمهوری ایران هم از مواضع خود کوتاه نمی‌آید.
کد خبر: ۵۳۸۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸ - 06August 2022

آمریکا باید تضمین بدهد/ تحریم‌ها ادامه یابد از مواضع خود کوتاه نمی‌آییم

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «همایون سامه‌یح» نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با تاکید بر لزوم اخذ تضمین‌های واقعی از آمریکا در مذاکرات رفع تحریم‌ها، اظهار داشت: در صورتی که آمریکایی‌ها به تعهدات برجامی خود عمل کنند و تحریم‌ها را بردارند و تضمین بدهند که دیگر ملت ایران را تحریم نمی‌کنند ما هم به تعهدات برجامی خود بازخواهم گشت، اما تا زمانی که آن‌ها تحریم و فشار را علیه ملت ایران در دستور کار خود داشته باشند ما هم از مواضع خود کوتاه نمی‌آییم.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند که جواب حرف زور، حرف زور است و جواب های، هوی است و ملت ایران هیچگاه در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌های آمریکا کوتاه نخواهد آمد و از منافع خود دفاع خواهد کرد.

وی با اشاره به تزریق گاز به سانتریفیوژ‌های نسل پیشرفته گفت: این اقدام جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا انجام شد.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی افزود: تزریق گاز به سانتریفیوژ‌های نسل پیشرفته در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا این پیام را برای آمریکایی‌ها به همراه دارد که ملت ایران واهمه‌ای از فشار‌ها و تحریم‌های آمریکا ندارد.

سامه‌یح خاطرنشان کرد: هیچگاه به دنبال جنگ نیستیم و در مورد صنعت هسته‌ای نیز بهره‌برداری و استفاده ما از این صنعت و این انرژی کاملاً صلح‌آمیز است، اما اجازه نمی‌دهیم که آمریکا و متحدانش بخواهند مانع پیشرفته کشور ما شوند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار