به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان مطرح کرد؛
«کارمانی» گفت: تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای ایجاد ایمنی و جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان و بستری‌های کرونا در هرمزگان ضروری است.
کد خبر: ۵۳۸۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷ - 06August 2022

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از هرمزگان، «احسان کامرانی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به اهمیت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا، اظهار داشت: ۷۰ درصد افرادی که بستری شده‌اند دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند.

وی افزود: روند آمار مبتلایان و بستری‌های کرونا در هرمزگان رو به افزایش است و این مهم اهمیت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا را دو چندان کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، عنوان کرد: سویه جدید ویروس از نظر انتقال دارای سرعت بالایی است و تنها راه مقابله با آن افزایش استقبال از تزریق دوز یادآور واکسن است.

کامرانی افزود: ستادهای شهرستانی مقابله با کرونا برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان و بستری های کرونا مردم را با بسیج امکانات نسبت به تزریق دوز یادآور واکسن کرونا تشویق کنند.

وی با اشاره به محدودیت های برگزاری مراسم عزاداری براساس رنگ بندی کرونایی، اضافه کرد: برگزاری مراسمات عزاداری به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی ضروری است با توجه به محدودیت ها و رنگ بندی شهرها برگزار شود و اولویت برگزاری مراسمات در فضای باز است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: در شهرهای قرمز باید هیئت ها برای برگزاری مراسم از ۳۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند.

کامرانی در خصوص محدودیت های عزاداری در شهرهای نارنجی و زرد، اظهار داشت: در شهرهای نارنجی ۵۰ درصد و در شهرهای زرد نیز ۷۰ درصد ظرفیت باید توسط هیات ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: شهرهای با رنگ بندی آبی محدودیتی در برگزاری مراسمات عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی ندارند ولی رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان،خاطرنشان کرد: به زودی بسته جامع الزامات شیوه نامه های بهداشتی در مراکز اداری، آموزشی، خدماتی و تولیدی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها