به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
سید حسن نصرالله:
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که ارتش رژیم اشغالگر مقهور و خوار می‌شود، شکست می‌خورد و هیبتش درهم پیچیده می‌شود.
کد خبر: ۵۳۸۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۶ - 06August 2022
سید حسن نصرالله شامگاه شنبه سخنرانی کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان شامگاه شنبه به ایراد سخنرانی پرداخت.
 
بر اساس این گزارش، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت مراسم عاشورایی که در حومه جنوبی بیروت برگزار گردید، گفت: تحولات مهمی هم اکنون در فلسطین و نوار غزه در جریان است که در انتهای سخنرانی به آن خواهم پرداخت.
 
دبیرکل حزب الله در سخنان خود گفت: هنگامی که با صداقت و اخلاص تمام امکانات موجود را در نبرد رسانه‌ای و سیاسی بکار می‌گیریم خداوند همانند نبردهای نظامی ما را کمک می‌کند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه آمریکا خود را به عنوان صلح طلب در جهان معرفی می‌کند در حالی که به فریب مردم و وارونه جلوه دادن حقایق دست می‌زند، افزود: آماری وجود دارد که نشان می‌دهد طی ۳۰۰ سال گذشته کشوری که بیشترین جنگ را علیه کشورهای دیگر و کشورهایی که هزاران کیلومتر از آن فاصله دارند انجام داده است، آمریکا است.

وی تاکید کرد: آمریکا ننگین‌ترین اقدامات در زمینه نقض حقوق بشر را انجام می‌دهد. آمریکا کشوری است که در هیروشیما از سلاح هسته‌ای استفاده کرد و در عرض یک دقیقه ۲۰۰ هزار انسان را به خاک و خون کشید. آمریکا طی دهه های گذشته با شکست های بزرگی مواجه شده و در ویتنام، ایران، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، یمن و سومالی شکست خورده است و از بعد سیاسی هم در کوبا و ونزوئلا با ناکامی روبرو شده است. مقاومت عراق اشغالگران آمریکایی را شکست داد.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: برخی رژیم ها سعی دارند ما را قانع کنند که اسرائیل کبوتر صلح است اما این رژیم بر پایه جنایت بنا شده است. برخی درباره اسرائیل دست به وارونه جلوه دادن حقایق می زنند. مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که ارتش رژیم اشغالگر مقهور می شود، شکست می خورد، خوار می شود و هیبتش در هم پیچیده می شود.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: باید برای نشان دادن نقاط قوت خود و کشف نقاط ضعف دشمن تلاش کنیم و از آن در رویارویی بهره گیری نماییم. دشمن برای جلب افکار عمومی و تاثیر در روند نبردها دست به شبهه پراکنی و انتشار شایعات می زند. از جمله شیوه های دشمن شبهه پراکنی است و این کار را در زمان محاصره لبنان با انتشار این شبهه که علت بحران ها سلاح مقاومت است، انجام داد. وضعیت اقتصادی کشورهایی که با اسرائیل سازش کردند به چه منوال است؟ سازش برای مصر و اردن از لحاظ اقتصادی چه سودی داشته است؟

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: از نقاط قوت ما که برخی را ناراحت می کند ایمان ما به بازگشت حضرت مسیح (ع) و ظهور حضرت مهدی (عج) است. چیزی که درباره سرود سلام یا مهدی و همچنین فرهنگ نسل های جدید آنها را ناراحت می کند این است که جوامع ما مایوس نمی شوند و حضرت مهدی نماد امیدواری و رهایی است. ما به نجات قطعی امیدواریم. لذاست که سرود سلام یا مهدی (سلام فرمانده) آنان را آزار می‌دهد... یا مهدی، عنوان خلاص و رهایی کل بشریت است. ببینید که در ایام امام حسین در کربلا، حضرت زینب در مجلس یزید، چه گفت؟ گفت، هر نیرنگی داری به کار ببر، هر تلاشی می‌توانی انجام بده. تو نمی‌توانی وحی [محمد] را بکشی. اگر فکر می‌کنی که نبرد اسلام با جاهلیت تمام شده تو در اشتباهی. این زن که سر برادرش مقابلش بود، با امید صحبت کرد. با نگاه به آینده صحبت کرد». باید بر جهاد تبیین متمرکز شویم تا ایمان مردم به خدایشان تقویت شود.

دبیر کل حزب الله همچنین افزود: یکی دیگر از حیله‌های دشمن،‌ شبهه‌افکنی و شایعه‌پراکنی است. دروغ و اتهام‌زنی است تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار بدهد. گاهی یک شایعه در گرماگرم جنگ، سرنوشت آن را تغییر می‌دهد. ایجاد شبهه در مسائل سیاسی، عقیدتی و مسائل مختلف زندگی از حربه‌های دشمن است. زیر فشار اقتصادی شبهه ایجاد می‌کنند. مثلا در لبنان، شبهه ایجاد میکنند که دلیل وضعیت سخت اقتصادی، سلاح مقاومت است. نمی‌گویند که سیاست‌های غلط اقتصادی و حکومت عناصری که به خودشان وابسته بوده دلیل آن است. اگر بخواهی راهکار بدهی، باز شبهه می‌اندازند. بعد راه حل را سازش با اسرائیل معرفی می‌کنند. بعدش سلاح را باید زمین بگذاری و یک سری شروط اینگونه ادامه می‌یابد... کشورهای عربی که با اسرائیل صلح کردند، الان وضع اقتصادی‌شان چطور است؟ مصر یا اردن؟... باید به شبهات پاسخ داد.

نصرالله گفت: وقتی وارد جهاد تبیین می‌شویم، موفق خواهیم شد منتها به نسبت‌های مختلف... جهاد تبیین سبب ناامیدی دشمن خواهد شد. خداوند وقتی به پیامبر گفت، رسالتت را ادا کند و ایشان ادا کرد، خدا چه گفت؟ گفت،‌ امروز دشمن از شما ناامید شد... از نتایج جهاد تبیین، اتمام حجت بر مردم است و فردای قیامت نمی‌گویند که به ما نگفتید. 

انتهای پیام/241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها