به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:
حجت‌الاسلام «عبادی‌زاده» گفت: یش از صد‌ها موشک توسط جهاد اسلامی به خیابان‌های تل آویو سرازیر شد تا بدانند نباید ملت مقاومت را امتحان کنند. مقاومت متعلق به جوانان است و اگر فرماندهان جهاد اسلامی را نگاه کنیم اغلب حدود ۲۰ تا ۲۵ سال سن دارند.
کد خبر: ۵۳۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶ - 12August 2022

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از هرمزگان،حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد عبادی‌زاده» نماینده ولی فقیه در هرمزگان، در خطبه‌های نماز جمعه که با حضور پرشور مردم بندرعباس در مسجد جامع برگزار شد، با اشاره به سلسله بحث‌های پیرامون آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: سعی خواهم کرد به ابعاد مختلف مساله حجاب در این خطبه‌ها و خطبه‌های دیگر اشاره کنم.

وی، حجاب را یک مساله فطری دانست و عنوان کرد: خداوند مسائل فطری را درون وجود آدم قرار داده است و موقعیت جغرافیایی، دین، جنسیت و نژاد در آن تاثیر ندارد؛ چراکه فطرت متعلق به عموم انسان و بشر است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، باذکر این نکته که انسان اصولا از برهنگی بیزار است، ابراز کرد: وقتی حضرت آدم از بهشت رانده شدند و خود را به صورت برهنه دیدند. در همان موقع فهمیدند برهنگی با ساختار وجودی و فطرت انسان سازگار نیست.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با اشاره به ابعاد حاکمیتی حجاب، تصریح کرد: یکی از بحث‌هایی که امروز در رابطه با حجاب و پوشش اسلامی وجود دارد، نفی حاکمیتی بودن آن است و مدعی هستند که مربوط به نظام و حاکمیت دینی نیست که مساله‌ای اشتباه است.

وی، با ذکر این نکته که برخی به اشتباه مساله حجاب را مانند نماز فردی می‌دانند، خاطر نشان کرد: این افراد حجاب را از یک موضوع حاکمیتی به یک موضوع شخصی تنزل می‌دهند که امری باطل است.

امام جمعه بندرعباس گفت: این سوال مطرح است که آیا حکومت‌ها و حاکمان سیاسی در سطح جهان می‌توانند قانونی بر اساس شاخص‌های منطقه‌ای و درونی را وضع کنند و مردم را به انجام آن موظف کنند.

حجت‌الاسلام عبادی‌‌زاده اظهارداشت: حجاب یک امر واجب شرعی و ضروری در دین اسلام است به نحوی که اگر فردی منکر این موضوع شود و این انکار به خداوند بازگردد، یک نوع ارتداد محسوب می‌شود. یعنی کسی نمی‌تواند بگوید من مسلمان هستم اما حجاب و نماز و روزه را قبول ندارم.

وی، با بیان این نکته که اصل حجاب واجب شرعی محسوب می‌شود، تصریح کرد: در خصوص حدود حجاب نظرهای متفاوتی وجود دارد که هر کسی باید به مرجع تقلید خود رجوع کند.

خط رسانه‌ای دشمن برای ترویج بی بند و باری وارد میدان شده است

امام جمعه بندرعباس، یا ذکر این نکته دشمن در این روزها اوضاع به هم ریخته‌ای را تجربه می‌‌کند، تشریح کرد: دشمن خط رسانه‌ای را برای تخریب اصول انقلاب و ترویج بی بند و باری در جامعه به کار گرفته است تا مردم را از خط امام منحرف کنند.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، مطرح کرد: دشمن در ایام محرم نقشه‌هایی را برای انجام ترور و خراب‌کاری چیده بود که توسط نهادهای امنیتی کشور خنثی شدند.

وی، با اشاره به نقش صنایع کوچک در اقتصاد مقاومتی، گفت: ۹۰ درصد بنگاه‌های تمام کشور ایران را صنایع کوچک و متوسط تشکیل داده است.

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که بنگاه‌های کوچک در اقتصاد کشور بسیار نقش آفرین است، اضافه کرد: بخش عمده اشتغال کشور بر دوش صنایع کوچک است که نشان دهنده نقش مهم این بخش در اقتصاد کشور است.

حجت‌الاسلام عبادی‌‌زاده، با بیان اینکه هرمزگان در حوزه صنایع بزرگ جایگاه بالایی دارد، اظهارداشت: آن‌چه در هرمزگان برای رفع مشکلات اشتغال جامعه به آن نیاز داریم، حمایت جدی از صنایع کوچک است.

وی، ضمن تاکید بر ترویج توسعه اقتصادی روستاها برای جلوگیری از بروز مهاجرت، تصریح کرد: این صنایع کوچک هر چه در محیط‌های روستایی باشند اثرگذاری بیشتری در رفع محرومیت دارد.

امام جمعه بندرعباس، تشریح کرد: امیدوارم با یک سیاست مشخص و مدون برای صنایع کوچک استان هرمزگان تدوین شود.

امیدوارم بیمارستان نفت ستاره به زودی به اتمام برسد

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با اشاره به اقدام نفت ستاره بندرعباس برای اجرای پروژه بیمارستان، مطرح کرد: یکی از مشکلات جدی استان هرمزگان حوزه درمان است که اقدامات خوبی در حال انجام است و امیدوارم بیمارستان نفت ستاره به زودی به اتمام برسد.

وی ادامه داد: امیدوارم بیمارستان تخصصی دندانپزشکی و بیمارستان کودکان که در حال انجام است نیز به زودی به اتمام برسد.

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات خوبی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: با توجه به مصوبه اخیر مجمع عمومی شرکت نفت ستاره اقدامات لازم برای تامین اعتبار در حال انجام است و شاهد اتفاقات مثبتی در حوزه زیرساخت‌های درمانی خواهیم بود.

اسرئیل در جنگ اخیر فهمید نباید محور مقاومت را امتحان کند/ جوانان، پرچمدار محور مقاوت، هستند

حجت‌الاسلام عبادی‌‌زاده، با اشاره به شهادت سه نفر از فرماندهان فلسطینیان، اظهارداشت: بیش از صدها موشک توسط جهاد اسلامی به خیابان‌های تل آویو سرازیر شد تا بدانند نباید ملت مقاومت را امتحان کنند.

وی، پرچمدار محور مقاومت را جوانان دانست و خاطرنشان کرد: مقاومت متعلق به جوانان است و اگر فرماندهان جهاد اسلامی را نگاه کنیم اغلب حدود ۲۰ تا ۲۵ سال سن دارند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها