به روز شده در: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
فرمانده نیروی دریایی ارتش:
امیر «ایرانی» گفت: انجام یک مأموریت ویژه جدید در سال جاری در دستور کار نیروی دریایی ارتش قرار دارد؛ تاریخ دقیق این مأموریت بستگی به تدبیر ستادی دارد، ولی قطعا امسال خواهد بود.
کد خبر: ۵۳۹۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹ - 14August 2022

امسال یک مأموریت ویژه دریایی جدید خواهیم داشت

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگویی با بیان اینکه ما ان‌شاءالله تمام اقیانوس‌ها را در می‌نوردیم، اظهار داشت: انجام یک مأموریت ویژه جدید در سال جاری در دستورکار نیروی دریایی ارتش قرار دارد؛ تاریخ دقیق این مأموریت بستگی به تدبیر ستادی دارد، ولی قطعا امسال خواهد بود و جزئیات کامل آن در آینده منتشر می‌شود.

امیر ایرانی در پاسخ به این سوال که وضعیت ساخت ناوبندر مشابه ناوبندر مکران در چه مرحله‌ای است؟، گفت: با توجه به ضرورت حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش در عمق اقیانوس‌ها و تمامی اقیانوس‌های جهان، در دستور کار داریم در غالب ناو‌های پشتیبانی رزمی که وظیفه‌شان به عنوان پایگاه دریایی شناور است، تعدادی شناور آماده کنیم.

وی افزود: قطعا لازم است که ما از این پایگاه‌های شناور در اختیار داشته باشیم و نه تنها یک نسخه، بلکه ساخت نسخه‌های دیگری نیز در دستور کار است و مراحل ساخت آن انجام می‌شود؛ ان‌شاءالله هر موقع این شناور‌ها وارد صحنه شوند، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: ما معمولا در مناسبت‌ها مانند هفتم آذر روز نیروی دریایی و دهه مبارک فجر رونمایی داریم و کار‌های خودمان را با این مناسبت‌ها تنظیم می‌کنیم و منظم جلو می‌رویم. صرفا یکی از شناور‌هایی که در آینده رونمایی می‌شود، ناوبندر است و شناور‌های مختلف دیگری نیز در آینده رونمایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سال گذشته نیز ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مأموریت ویژه‌ای به مدت ۱۳۳ روز انجام داد که در آن ۴۴ هزار کیلومتر پیموده شد و فرمانده معظم کل قوا از این دستاورد نیروی دریایی ارتش تجلیل کرده بودند.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار