به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
تش رژیم موقت صهیونیستی مدعی شد که یک تونل دو شاخه جنبش حماس را که از شمال نوار غزه تا فلسطین اشغالی امتداد یافته، کشف کرده است.
کد خبر: ۵۳۹۶۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴ - 15August 2022

ادعای تل‌آویو درباره کشف تونل حماس در فلسطین اشغالیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر با اعلام کشف تونل دو شاخه جنبش حماس که از شمال نوار غزه به فلسطین اشغالی امتداد یافته است، گفت که «مسیر این تونل از دیوار امنیتی جدید که ساخت آن حدود یک سال قبل تکمیل شد و یک عامل امنیتی مهم در حفظ امنیت اطراف غزه است، عبور نکرده است و به همین دلیل این تونل تهدیدی برای مناطق و شهرک‌های اطراف غزه نیست».

بنا بر گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گفت که کشف مسیر این تونل در راستای تلاش‌های مستمر برای تعیین مکان‌های تونل و از بین بردن آن در منطقه غزه صورت گرفت و تلاش‌های ارتش در این زمینه به صورت پنهان و آشکار ادامه دارد.

همچنین «نیمرود الونی» فرمانده تیپ غزه در ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که «این تونل هجومی دو شاخه از مانع امنیتی جدید عبور نکرده و در نتیجه خطری برای شهروندان نداشته است».

الونی افزود که ارتش رژیم صهیونیستی ماه می‌سال گذشته این تونل را هدف قرار داد، اما اخیرا تلاش‌هایی برای بازسازی مسیر این تونل قدیمی صورت گرفت که بار دیگر این تونل شناسایی شد و نابودی تونل‌ها بخشی از عملیات‌های پنهان و آشکار ارتش است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار