به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
شهروند فلسطینی ساکن نوار غزه که ۱۶ سال پیش در حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه زخمی شده بود، شامگاه شنبه به شهادت رسید.
کد خبر: ۵۴۵۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶ - 18September 2022

شهادت بانوی مجروح فلسطینی ساکن نوار غزهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بانو «امینه غالیه»، شهروند فلسطینی ساکن نوار غزه که ۱۶ سال پیش در حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه زخمی شده بود، شامگاه شنبه به شهادت رسید.

در حمله سال ۲۰۰۶ ارتش رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه اکثر اعضای خانواده امینه به شهادت رسیده بودند.

این بانوی مجروح فلسطینی در همه این سال‌ها در بدترین شرایط ممکن در غزه روزگار را سپری کرد و بدلیل محاصره غیرانسانی نوار غزه از دسترسی به بسیاری از اقدامات بهداشتی و درمانی مورد نیاز خود محروم ماند.

مردم مظلوم نوار غزه به سبب بسته شدن تمام گذرگاه‌ها و محاصره کامل این منطقه، از کار افتادن تنها نیروگاه اصلی آن به سبب نبود سوخت و کمبود شدید مواد غذایی و دارویی در بدترین شرایط ممکن قرار دارند و بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نوار غزه نیز قادر به ارائه خدمات لازم و مناسب به فلسطینی‌ها نیستند.

محاصره و بسته بودن گذرگاه‌ها، همچنین بر جنبه‌های مختلف زندگی شهروندان فلسطینی، سایه افکنده است و وضعیت معیشتی نیز قابل تحمل نیست و مردم با کمبود مواد غذایی و حتی کمبود آب آشامیدنی مواجه‌اند.

در آخرین گزارش‌های ارائه شده، ۸۰ درصد مردم غزه، زیر خط فقر به سر می‌برند. محاصره ظالمانه صهیونیست‌ها میلیون‌ها دلار به ساکنان غزه خسارت وارد کرده است.

در حالی که مردم غزه این روز‌ها تحت ظلم و کشتار و محاصره وحشیانه صهیونیست‌ها قرار گرفته اند، همزمان شاهد سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی هستیم که همواره از حقوق بشر و انسانیت دم می‌زنند. سکوت این سازمان‌ها باعث گستاخ شدن رژیم صهیونیستی شده است. کشور‌های طرفدار دموکراسی و حقوق بشر نه تنها با این جنایت‌ها برخورد نمی‌کنند؛ بلکه با سکوت خود حامی عاملان آن نیز هستند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها