به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
ائتلاف ناتو بر پایه ادعا‌های اثبات‌شده درباره حمله سایبری ایران تیمی را روانه آلبانی کرده که میزبان یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های ترویستی است.
کد خبر: ۵۴۶۶۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱ - 21September 2022

ناتو بر پایه ادعا‌های ضدایرانی تیمی را روانه آلبانی کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «ناتو» مدعی شده روز چهارشنبه هیئتی را برای کمک به مقابله با تبعات «حمله سایبری ایران» علیه آلبانی روانه این کشور کوچک واقع در غرب بالکان کرده است.

ائتلاف ناتو مدعی شد معاون دبیر کل این ائتلاف «جیمز آپاتورای» سرپرستی هیئتی را روانه آلبانی کرده تا به مقام‌های نهاد‌های دفاعی و امنیتی این کشور اعلام کنند که آن‌ها در مقابله با این حمله سایبری تنها نیستند.

آلبانی که میزبان منافقین به عنوان یکی از خطرناک‌ترین گروهک‌های تروریستی در دنیا است چند هفته پیش اعلام کرد روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع می‌کند. این کشور مدعی شد این اقدام را به دلیل انجام یک حمله سایبری از سوی ایران انجام می‌دهد که باعث از کار افتادن وب‌سایت‌های دولتی این کشور شده است.

دولت آلبانی چهارشنبه ۱۶ شهریور ماه ایران را به حمله سایبری به زیرساخت‌های خود متهم کرد. تیرانا با اعلام قطع روابط سیاسی با ایران، به دیپلمات‌های ایرانی مهلت داد تا ظرف ۲۴ ساعت خاک این کشور را ترک کنند. وزارت امور خارجه ایران این اقدام دولت آلبانی را محکوم کرد.

معاون وزارت خارجه رژیم موقت صهیونیستی نیز به تازگی در گفتگو با وزیر خارجه آلبانی از این کشور بابت قطع روابط دیپلماتیک با ایران تشکر و قدردانی کرده بود.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام دولت آلبانی و با مردود شمردن ادعا‌های بی‌اساس مطرح شده از سوی این دولت علیه جمهوری اسلامی ایران، تصمیم این کشور به قطع روابط سیاسی با کشورمان بر اساس چنین ادعا‌های بی پایه‌ای را اقدامی نسنجیده و فاقد دوراندیشی در روابط بین‌المللی خواند.

آپاتورای گفت ناتو به آلبانی کمک خواهد کرد با هماهنگی مقر این ائتلاف در بروکسل حمایت‌های لازم را جهت مقابله با چالش‌های فوری و بلندمدت حمله سایبری ایران دریافت کند. او خطاب به مقام‌های آلبانی گفت: «شما می‌تواند از تداوم حمایت‌های سیاسی و عملی ناتو اطمینان داشته باشید.»

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها