به روز شده در: ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
فرمانده نیروی هوایی ارتش:
امیر سرتیپ واحدی گفت: در بُعد دفاعی، قوی‌تر و پیشرفته‌تر از هر زمان هستیم و به هر نوع تهدید قاطعانه و با شدت تمام پاسخ می‌دهیم.
کد خبر: ۵۴۷۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶ - 24September 2022

امیر سرتیپ واحدیبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در آیین افتتاح نمایشگاه اقتدار هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هفته دفاع مقدس هفته مردانگی و هفته دلیرمردان را گرامی می‌دارم؛ این هفته، هفته‌ای است که رهبر انقلاب اسلامی از آن به‌عنوان یک گنج یاد کردند.

امیر واحدی افزود: هفته دفاع مقدس، هفته دلیرمردانی است که در دوران دفاع مقدس با شجاعت جنگیدند تا ما بتوانیم با آرامش در سرزمین ایران اسلامی زندگی کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس علاوه بر حفظ و بقای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، یک فرهنگ دفاعی جدید با نام فرهنگ دفاع مقدس در تاریخ ایران خلق کرد، گفت: برگزاری مراسم‌های هفته دفاع مقدس باید به بازشناسی و توجه به این فرهنگ و شکل جدید جبهه‌های تهاجم پیش رو منجر شود.

وی ادامه داد: ولایتمداری، روحیه انقلابی، مدیریت جهادی، وحدت نیرو‌های مختلف و تبدیل تهدید به فرصت جزو مهمترین ویژگی‌های دفاع مقدس بود. همه این مؤلفه‌ها را در دوران دفاع مقدس در نیروی هوایی الهی مشاهده می‌کنیم.

امیر واحدی با اشاره به بیعت نیروی هوایی ارتش در ١٩ بهمن ۱۳۵۷ خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ارتش، ولایتمداری خود را در ١٩ بهمن ۱۳۵۷ نشان داد و روحیه انقلابی خود را روز به روز پس از خروج مستشاران نظامی خارجی حفظ کرده است.

فرمانده نهاجا افزود: نخستین جهاد خودکفایی به دستور رهبر انقلاب اسلامی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت. این مدیریت جهادی نیروی هوایی ارتش بود که تهدید خروج مستشاران نظامی خارجی را به فرصت جهاد خودکفایی تبدیل کرد. جهاد خودکفایی بود که در دوران دفاع مقدس برای آماده‌سازی جنگنده‌های ارتش کاری کرد، کارستان.

وی با بیان اینکه روند توسعه تحقیقات و به‌روزرسانی فناوری و حرکت بر لبه دانش در نیروی هوایی ارتش حاکی از عدم قناعت به وضع موجود است، عنوان کرد: در هیچ مقطع زمانی از حیات پربرکت نیروی هوایی ارتش ما به وضع موجود قناعت نکرده و نخواهیم کرد. باید روز به روز مطابق با علم و دانش جهانی پیش برویم و تاکنون نیز این گونه است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه فرمانده کل قوا فرمودند که باید واقعیت‌های دفاع مقدس به گوش جوانان رسانده شود، گفت: انجام این کار یکی از اهداف اصلی نمایشگاه اقتدار هوایی نیروی هوایی ارتش در پایگاه یکم شکاری تهران است.

امیر واحدی افزود: مشاهده می‌کنیم که همه کشور‌های جهان اهمیت خاصی برای جنگ‌ها و دفاع‌های خود داشتند. بنابراین، ما هم باید اقدامات شجاعانه و غرورآفرین دفاع مقدس را سینه به سینه با اجرای نمایشگاه‌های مختلف و تدریس در مدارس و دانشگاه‌ها به فرزندان عزیز ایران اسلامی که نوک پیکان گام دوم انقلاب هستند، منتقل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: با تأکید بر توان داخلی و اطاعت از فرمانده کل قوا در بعد دفاعی قوی‌تر و پیشرفته‌تر از هر زمان هستیم و اطمینان می‌دهیم که ما به هر نوع تهدید قاطعانه و با شدت تمام پاسخ می‌دهیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: امروز ارتباط بسیار خوبی میان نیروی هوایی ارتش با یگان‌های نظامی دیگر و سایر بخش‌های اقتصادی و صنعتی کشور برقرار شده است.

امیر سرتیپ واحدی اظهار داشت: تاکید می‌کنم که نیروی هوایی سرپاتر، آماده‌تر و سرحال‌تر از هر زمان دیگر است تا اوامر فرمانده کل قوا را اجرا کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: لازم است خطاب به همسایگان و کشور‌های دوست و برادر خود اعلام کنیم که قدرتمندی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی هوایی الهی فقط نقش بازدارندگی دارد و باید به گونه‌ای سیر قدرتمندشدن خود را ادامه بدهیم که هزینه به دشمنان وارد کنیم.

امیر سرتیپ واحدی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم همین‌گونه پیشرفت خود را ادامه دهیم و همان‌گونه که درباره هواپیما‌های بدون سرنشین حرفی در منطقه حرفی برای گفتن داشته باشیم، در همه دیگر عرصه‌ها نیز به همین شکل عمل کنیم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار