به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۷
وزیر امور خارجه:
امیرعبداللهیان گفت: ایران جایی نیست که کسی بتواند کودتا یا انقلاب رنگین کند. مردم ایران فهیم هستند. بین اعتراض، اخلال و آشوب تفاوت وجود دارد.
کد خبر: ۵۴۷۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ - 28September 2022

ایران جایی نیست که کسی بتواند کودتا یا انقلاب رنگین کند/ با آشوبگران متأثر از خارج از کشور برخورد قانونی می‌کنیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با رادیو سراسری «ان پی آر» آمریکا اظهار داشت: ایران جایی نیست که کسی بتواند کودتا یا انقلاب رنگین کند. مردم ایران فهیم هستند. بین اعتراض، اخلال و آشوب تفاوت وجود دارد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: در ایران به مطالبات مردم توجه می‌کنیم، اما با کسانی که بخواهند آشوب کنند و تحت تأثیر خارج از کشور باشند، طبق قوانین عمل می‌کنیم.

وزیر امور خارجه افزود: ایالات متحده اگر نگران مردم ایران است، هزاران کودک ایرانی به خاطر تحریم دارو فوت کرده‌اند، آمریکا برای داروی کودکان پروانه‌ای در ایران حاضر نشد همکاری کند. آمریکا در زمان کرونا حاضر نشد یک واکسن به ایران ارسال کند. به جاهای دیگری که به ایران واکسن می‌دادند، فشار آورد که ایران تحریم است و واکسن ندهید.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: توصیه‌ام به مقام‌های آمریکایی این است ما در حال مذاکره و تبادل پیام برای بازگشت به برجام هستیم، هیچ خبر مهمی در ایران نیست.

وی با بیان اینکه تغییر رژیمی در ایران صورت نخواهد گرفت، گفت: با احساسات مردم ایران هم در این تراز نمی‌توانند بازی کنند.

انتهای پیام/371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها