به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶
رئیس جمعیت هلال احمر:
کولیوند با اشاره به اینکه توانمندسازی داوطلبان از اولویت‌های جمعیت هلال احمر است، گفت: داوطلبان هلال احمر به زودی شناسنامه دار خواهند شد.
کد خبر: ۵۴۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸ - 02October 2022

داوطلبان هلال‌احمر شناسنامه‌دار می‌شوندبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «پیرحسین کولیوند» رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر اظهار داشت: امروز ضرورت دارد تا پیشنهادات مردم برای بالا بردن کیفیت خدمات رسانی در پیاده روی اربعین حسینی جمع آوری شود. در بحث آموزش باید امداد رسانی و کمک‌های اولیه برای رانندگان حمل و نقل عمومی نظیر کامیون و اتوبوس، دانش آموزان مدارس، دانشگاه‌ها و دهیاران جدی گرفته شود. به عبارتی باید بحث آموزش کمک‌های اولیه به همه مردم جدی‌تر دنبال شود.

کولیوند توضیح داد: مدل مدیریت داوطلبان هلال احمر ما الگویی موفق در دنیا است و به همین دلیل باید اقدام به جذب حداکثری داوطلبان هلال احمر در کشور کرد. داوطلبان ما باید شناسنامه دار شوند و مهارت‌ها و تخصص آن‌ها باید کاملاً مشخص شود. از بین داوطلبان باید گروه داوطلبان فعال نیز شناسایی شوند تا در مواقع بحران بتوان از متخصصان استفاده کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: رئیس جمهوری روز گذشته از خدمات هلال احمر در اربعین حسینی قدردانی کردند. علاوه بر این وزیر بهداشت بر هم افزایی با مقامات عراقی تاکید کرد. به دلیل این موفقیت باید گزارش کاملی به صورت مقاله از عملیات اربعین آماده شود و به صلیب سرخ تحویل داده شود، زیرا ما هیچ تجمع انبوهی به بزرگی اربعین حسینی نداریم و صلیب سرخ باید در جریان این اقدام هلال احمر ایران قرار بگیرد.

وی افزود: ما باید جمعیت‌های ملی دیگر هلال احمر را مثل افغانستان، پاکستان، اروپا و آفریقا را در عملیات سال بعد درگیر کنیم تا فرهنگ تشیع و اربعین حسینی اشاعه پیدا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر، بر لزوم راه اندازی کمپین جمع آوری دارو‌های مازاد خانه‌ها تاکید کرد و گفت: می‌توانیم این دارو‌ها را در اختیار افراد نیازمند قرار دهیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها