به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان خبر داد؛
سردار زاده کمند گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۶۰ هزار نفر از سربازان منقضی خدمت که در دوران خدمت سربازی مهارت کسب کرده اند و موفق به دریافت گواهینامه شده اند، می‌توانند از تسهیلات قرض الحسنه بانکی به مبلغ صد میلیون تومان بهره‌مند شده اند.
کد خبر: ۵۴۸۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳ - 02October 2022

رونمایی از سامانه اعطاء وام قرض الحسنه برای کارکنان وظیفه ماهربه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «محمدجواد زاده کمند» فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان در نشستی پیرامون راه‌اندازی سامانه اعطاء تسهیلات اشتغال به کارکنان وظیفه ماهر منقضی خدمت، با اشاره به یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه بیش از ۶۰ هزار شهید سرباز اظهار داشت: جوانان عزیز ما با انجام خدمت سربازی، دستاورد‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف به ویژه دفاعی، امنیتی وتامین نظم و انضباط اجتماعی را برای کشور به ارمغان می‌آورند.

سردار زاده کمند در خصوص اهداف اصلی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه بیان کرد: قرار گاه مهارت آموزی سربازان با دو هدف توانمندسازی کارکنان وظیفه در عرصه‌های مختلف به تناسب نیاز نیرو‌های مسلح و نیاز کشور به اشتغال زایی جوانان وتسهیل گری در اشتغال زایی آنان راه اندازی شد.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان با بیان اینکه بیش از ۲۶ دستگاه دولتی و خصوصی در امر راهبری مهارت آموزی سربازان همکاری دارند، گفت: از اواخر سال ۹۶ به بعد بیش از یک میلیون و صد هزار نفر از سربازان عزیز کشورمان تحت پوشش قرارگاه مهارت آموزی قرار گرفتند و در حدود ۱۵۰ هزار نفر از این عزیزان موفق به کسب گواهینامه از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور شده اند.

وی با تاکید بر اهمیت اشتغال زایی جوانان بیان داشت: با توجه به اهمیت مقوله اشتغال جوانان، سند مهارت آموزی در سال گذشته تصویب و موضوع اشتغال سربازان ماهر دارای کارت پایان خدمت قوی‌تر پیگیری شد و در سال ۱۴۰۰ حدود سه هزار نفر از سربازان منقضی خدمت که در دوران خدمت سربازی مهارت کسب کرده اند و موفق به دریافت گواهینامه شده اند، از تسهیلات بانکی به مبلغ یکصد میلیون تومان بهره‌مند شده اند که برای شروع گام مثبتی بود.

این مقام مسئول اظهارداشت: بخشی از بودجه ۶۲ هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده برای موضوع اشتغال کشور در اختیار کارکنان وظیفه منقضی خدمت قرار گرفته که این بودجه برای سربازان واجد شرایط در کلیه استان‌های کشور در نظرگرفته شده است.

سردار زاده کمند گفت: حدود ۶۰ هزار نفر ازکارکنان منقضی خدمت می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن از ۱۰۰ میلیون وام قرض الحسنه با بازپرداخت حدود پنج تا هفت ساله بهره‌مند شوند.

وی در خصوص فرآیند اعطاء تسهیلات مالی به کارکنان وظیفه منقضی خدمت افزود: کارکنان وظیفه منقضی خدمت از سال ۹۷ به بعد که دارای گواهینامه مهارت آموزی هستند می‌توانند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه و پس از انجام راستی آزمایی از سوی کاربران دفاتر، پیامکی مبنی بر ثبت درخواست برای متقاضی ارسال می‌گردد.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان گفت: پس از بررسی درخواست مشمول توسط دبیر کارگروه استان (معاون وظیفه عمومی استان) اطلاعات به صورت الکترونیکی به بانک مربوطه ارجاع داده می‌شود و در نهایت پیامک مبلغ وام و شعبه بانک برای متقاضی ارسال می‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها