به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
بنی گانتز:
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: توافق با لبنان درباره پرونده ترسیم مرز‌های دریایی به معنای ضمانت امنیتی برای جلوگیری از تقابل در آینده نیست.
کد خبر: ۵۴۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵ - 03October 2022

توافق دریایی مانع از تقابل رژیم صهیونیستی با لبنان نمی‌شودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از الجزیره، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین موضع گیری درباره پرونده ترسیم مرز‌های دریایی لبنان و فلسطین اشغالی اظهار داشت: توافق با لبنان درباره ترسیم مرز‌های دریایی به معنای ضمانت امنیتی برای جلوگیری از تقابل در آینده نیست.

گانتز، همچنین مدعی شد که توافق با لبنان ثبات و بازدارندگی را تقویت می‌کند.

این اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی است که یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه با الجزیره درباره پرونده ترسیم مرز‌های دریایی لبنان و فلسطین اشغالی گفت: واشنگتن پیشنهاد خود را درباره توافق نهایی ترسیم مرز‌ها بین لبنان و اسرائیل ارائه کرده است.

وی در ادامه افزود: از روحیه رایزنی طرفین برای دستیابی به حل و فصل این پرونده استقبال می‌کنیم و معتقدیم حل و فصل دائمی آن امکانپذیر است. حل منازعه در خصوص مرز‌های دریایی لبنان و اسرائیل از اولویت‌های دولت جو بایدن است.

این مقام آمریکایی در پایان گفت: توافق ترسیم مرز‌ها بین لبنان و اسرائیل، ثبات را در منطقه تقویت می‌کند.

یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز یکشنبه در نشست کابینه این رژیم در قدس اشغالی، در ارتباط با پیشنهاد جدید آمریکا در زمینه ترسیم مرز‌های دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی اظهار نظر کرد. وی ضمن اعلام بررسی این پیشنهاد از سوی تل آویو، مدعی شد که پیش نویس ارائه شده همه مطالبات رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه را حفظ می‌کند.

لاپید در این باره گفت: ما جزئیات این پیشنهاد را بررسی کرده و پس از ارزیابی آن از لحاظ حقوقی، درباره آن در کابینه رأی گیری می‌کنیم.

این در حالی است که بر خلاف گفته‌های یائیر لاپید، بنیامین نتانیاهو رئیس حزب مخالف لیکود در سخنانی با پیشنهاد جدید ترسیم مرز‌های دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی مخالفت کرد و در این باره گفت: اگر در انتخابات نوامبر آینده به قدرت بازگردم، توافق مذکور را رد خواهم کرد، چون این توافق امنیت اسرائیل را نقض کرده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار