به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند که تل‌آویو ملاحظات لبنان در خصوص طرح پیشنهادی آمریکا برای ترسیم مرز دریایی را نپذیرفته است.
کد خبر: ۵۴۹۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱ - 06October 2022

رسانه‌های عبری از مخالفت تل‌آویو با بسته پیشنهادی لبنان خبر دادندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از جمله وبگاه روزنامه یدیعوت احارانوت به نقل از یک مقام تل‌آویو نوشته‌اند که «یائیر لاپید» نخست‌ وزیر این رژیم با ملاحظات لبنان در خصوص طرح پیشنهادی آمریکا برای توافق در زمینه ترسیم مرز دریایی لبنان با رژیم صهیونیستی مخالفت کرده است.

«الیاس بوصعب» معاون رئیس پارلمان لبنان دیروز (چهارشنبه) اظهار داشت: اصلاحات مورد نظر بیروت درباره پیش‌ نویس توافقنامه ترسیم مرز‌های مورد اختلاف با رژیم صهیونیستی را به «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان تحویل داده است.

وی در ادامه گفت: گمان نمی‌کند که تغییرات پیشنهادی منجر به خروج توافق از مسیر خود شود؛ اگرچه این پاسخ به معنای تأیید پیش‌نویس نیست، اما مذاکرات به اتمام رسید.

بوصعب تأکید کرد: بر اساس پیش‌نویس توافق، لبنان به تمام بلوک‌هایی که در دریا متعلق به خود می‌دانسته دست پیدا کرده و رژیم اسرائیل هیچ حقی در میدان نفتی قانا ندارد.

در این راستا «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر مکلف لبنان امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با «بشاره پطرس الرعی» اسقف کلیسای مسیحیان مارونی لبنان توافق ترسیم مرزی را راهبردی خواند و گفت، این توافق که در حال نهایی شدن است در جلوگیری از جنگ منطقه‌ای کمک می‌کند.

در هفتم مهرماه، دورتی شیا سفیر آمریکا در بیروت با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان در کاخ «بعبدا» دیدار و پیشنهاد این کشور برای حل و فصل اختلاف مرزی در بستر دریا با رژیم صهیونیستی را ارائه کرد.

از اکتبر سال ۲۰۲۰ مذاکرات فنی میان رژیم صهیونیستی و لبنان برای حل اختلافات مرزی دریایی با میانجی‌گری آمریکا آغاز شده است.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار