به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۱
شهید عباس تیموری در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: «برادرانم! لباس زیبای رزم بپوشید و به نحو احسن به قرآن و میهن خود وفادار باشید.»
کد خبر: ۵۴۹۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۰ - 06October 2022

شهید تیموری: به قرآن و میهن وفادار باشید

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «شهید» شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

وصیت‌نامه شهید عباس تیموری

«بسم الله الرحمن الرحیم

پدر و مادر عزیزم سلام عرض می‌کنم از اینکه در جبهه‌های حق علیه باطل هستم لازم دانستم وصیت‌نامه خود را بنویسم و از شما طلب بخشش نمایم امیدوارم که مرا حلال کنید و از خداوند بزرگ تقاضا دارم تا شهادتم را قبول کند.

من برای از جانب خداوند نزد شما بودم و شما هم در پروردن من نهایت دقت را به خرج دادید اکنون وقت آن رسیده است که از امتحان حق‌تعالی سرافراز بیرون آیید و این امانتی را که پرورش داده بودید به صاحب اصلی‌اش برگردانید پدر و مادر مرگ حق است و همه می‌میرند جز ذات پاک احدیت.

پدر برزگوارم از روزی که پا به دنیا نهادم تا به امروز که خودم را شناخته‌ام در آغوش باز و پرمحبت شما نمو کرده‌ام و خیلی خوب به خاطر دارم که رنج‌ها و زحماتی را در مورد من متحمل شده‌اید پدرجان از تو می‌خواهم اگر خبر شهادتم به من رسید گریه نکنی که دشمنان اسلام شاد شوند، از تو می‌خواهم که اولین سنگ مزارم را تو بگذاری.

تو‌ای مادر عزیز از همه زحماتی که به پای من کشیدی تقاضای عفو دارم و امیدوارم در روز قیامت که همه و همه برای حساب و کتاب در بارگاه خداوند حاضر می‌شوند تو هم یکی از افتخارات این باشی که شهیدپرورانده‌ای.

خواهران و برادرانم عزیزم مرا ببخشید نتوانستم برادری خوب برای شما باشم، خواهرانم حضرت زینب (س) را روز عاشورا به یاد آورید تا مرگ من باعث ناراحتی شما نشود، برادرانم لباس زیبای رزم که بر تن من است را بپوشید و به نحو احسن به قرآن و میهن خود وفادار باشید.

از تمام فامیل‌ها و اشنایان و دوستان و همسایه‌ها طلب حلالیت دارم.»

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها