به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸
وزیر امور خارجه:
امیرعبداللهیان گفت: مایه تاسف است که در قلب اروپا چنین تعرضی به یک خانم و سفیر دارای مصونیت دیپلماتیک انجام می‌شود و پلیس نیز به موقع در محل حضور پیدا نمی‌کند.
کد خبر: ۵۴۹۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶ - 07October 2022

مایه تأسف است که در قلب اروپا به سفیر ایران تعرض می‌شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) و در پی ورود غیرقانونی یک مهاجم مسلح به محوطه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک، در گفت‌وگوی تلفنی با خانم «افسانه نادی پور» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک، وضعیت ناشی از ورود غیرقانونی مهاجم مسلح به سلاح سرد به محوطه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک و حمله وی به سفیر کشورمان را مورد بررسی قرار داد.

رسانه‌های دانمارک بعد از این تعرض از استقرار نیرو‌های پلیس این کشور در محل سفارت جمهوری اسلامی در کپنهاگ خبر دادند.

خانم نادی پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در این تماس تلفنی اظهار داشت: فرد مهاجم پس از ورود به محوطه سفارت، در حالی‌که سلاح سرد در دست داشت ضمن تهدید، اقدام به ایجاد رعب و وحشت و وارد آوردن خسارات به خودرو‌های مستقر در پارکینگ سفارت کرد.

سفیر کشورمان افزود: متاسفانه به‌رغم هشدار‌های رسمی قبلی، پلیس دانمارک با تاخیر فراوان خود را به سفارت رساند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگوی تلفنی با انتقاد شدید از عدم تامین امنیت سفیر و سفارت کشورمان در کپنهاگ، اظهار داشت: مایه تاسف است که در قلب اروپا چنین تعرضی به یک خانم و سفیر دارای مصونیت دیپلماتیک انجام می‌شود و پلیس نیز به موقع در محل حضور پیدا نمی‌کند.

انتهای پیام/ ۳۷۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها