فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران:

ایران می‌تواند امنیت منطقه را تأمین کند

سردار تنگسیری گفت که تهران به کشور‌های منطقه پیشنهاد داده تا به جای نیرو‌های بیگانه امنیت منطقه را ما فراهم کنیم.
کد خبر: ۵۵۱۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴ - 23October 2022

ایران می‌تواند به جای بیگانگان، امنیت منطقه را تأمین کندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت که نیروی دریایی سپاه پاسداران یگانی ویژه است که دست به ماموریت‌های ویژه می‌زند.

سردار تنگسیری در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم گفت که نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران از ۳۲ کشتی پشتیبانی نظامی می‎کند و برای جلوگیری از دزدی دریایی کشتی‌های تجاری و غیرتجاری ایرانی را همراهی می‌کند.

وی با بیان اینکه خلیج‌فارس متعلق به تمام کشور‌های این منطقه است، ادامه داد: طولانی‌ترین مرز‌ها در سواحل خلیج فارس متعلق به ماست. به کشور‌های منطقه نیز پیشنهاد دادیم تا به جای نیرو‌های بیگانه امنیت منطقه را ما فراهم کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از زمان تاسیس تاکنون به هیچ یک از کشور‌های خلیج فارس تعدی نکرده است، تصریح کرد: هنگام یورش داعش به عراق و سوریه از این دو کشور دفاع کردیم.

وی با تأکید بر اینکه دشمنی با جمهوری اسلامی ایران از دومین روز پیروزی آن آغاز شد، خاطر نشان کرد: دست دوستی و برادری به سمت کشور‌های منطقه دراز می‌کنیم، اما به هرگونه تجاوزگری پاسخی مضاعف می‌دهیم.

تنگسیری با بیان اینکه اگر بیگانگان به امنیت منطقه اهمیت می‌دادند زیردریایی‌های هسته‌ای وارد منطقه نمی‌کردند، عنوان کرد: ترامپ گفت که عربستان گاو شیرده است و هر وقت شیرش تمام شود آن را سر می‌بریم؛ حال آنکه ما عربستان را کشوری مسلمان می‌دانیم.

فرمانده نیروی سپاه همچنین گفت: طبق توصیه‌های رهبری بر توانایی‌های خود تکیه کردیم و نتایجی خیره‌کننده به ثمر رساندیم. ما افتخار می‌کنیم که تمام سلاح‌های ما ساخت ایران است و می‌توانیم شکستی سخت به دشمنانمان وارد کنیم

وی ضمن ابراز تأسف نسبت به اینکه برخی از مسلمانان به بیگانگان تکیه می‌کنند، در حالی که قرآن کریم به ما اجازه نمی‌هد به یهود و نصاری تکیه کنیم، عنوان کرد: انواع پهپادها، موشک‌ها و سیستم‌های الکترونیکی بسیاری تولید کرده ایم. در آینده نزدیک از دستاورد‌های شگفت انگیزی خبر خواهیم داد

سردار تنگسیری با اشاره به واکنش قاطع تهران به دزدی دریایی انگلیس، تأکید کرد: وجه تمایز جمهوری اسلامی این است که نمی‌پذیرد حقش تضییع گردد؛ بلکه با قدرت آن را بازپس می‌گیرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار