به روز شده در: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
امیر دریادار سیاری:
مرحله نهایی رزمایش جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت ۱۴۰۱» با حضور یگان‌های راهبردی جنگ الکترونیک ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه عمومی اصفهان برگزار شد.
کد خبر: ۵۵۲۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹ - 27October 2022

رزمایش جنگ الکترونیک ارتش در منطقه عمومی اصفهان برگزار شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده قرارگاه راه‌کنشی ذوالفقار ارتش با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: در رزمایش «سپر حافظان ولایت ۱۴۰۱» یگان‌های واکنش سریع و سامانه‌های جنگال نیرو‌های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در منطقه عمومی اصفهان با اجرای راه‌کنش‌های آفندی و پدافندی در حوزه جنگ الکترونیک، آخرین دستاورد‌ها و توانمندی‌های رزمی خود در این حوزه راهبردی را مورد استفاده قرار دادند.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: در مرحله نهایی این رزمایش تخصصی، عملیات شناسایی، اختلال و فریب الکترونیک و هدایت و کنترل اقدامات جنگال، پایش منطقه و اجرای اقدامات حفاظت الکترونیک، مقابله با حملات الکترونیکی و سایبری و حفاظت از سامانه‌های راداری و مخابراتی با استفاده از پهپادها، بالگردها، هواپیما‌ها و ریزپرنده‌ها در منطقه عمومی رزمایش برگزار شد.

وی ادامه داد: در این مرحله از رزمایش، عملیات انهدام اهداف حساس و رادار‌های رهگیر نیرو‌های مهاجم توسط پهپاد کرار و عملیات اختلال و فریب راداری به منظور جلوگیری از رهگیری و شناسایی سامانه‌های راداری توسط جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش با موفقیت انجام شد.

امیر دریادار سیاری همچنین گفت: عملیات تصویربرداری، شناسایی و شنود ماهواره ای، عملیات دفاع نقطه‌ای حفاظت الکترونیکی و دفاع لیزری علیه ریزپرنده‌های مهاجم و عملیات اخلال و فریب راداری هواپایه نیز بخش دیگری از مرحله نهایی این رزمایش بود.

فرمانده قرارگاه راه‌کنشی ذوالفقار ارتش با اشاره به اینکه آنچه در این منطقه انجام شد گوشه‌هایی از آمادگی ارتش در حوزه جنگ الکترونیک است، گفت: در این رزمایش، هواپیمای ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش هماهنگ با پهپاد‌های کمان ۱۲ مجهز به سامانه‌های راداری جدید تیام و فاطر و پهپاد‌های ابابیل ۳ و ۴، عملیات پشتیبانی الکترونیکی ریزپرنده‌های مهاجم به منظور کشف و شناسایی دقیق محل سایت‌های راداری و شبکه‌های ارتباطی هدف را با موفقیت انجام دادند.

وی ادامه داد: سامانه‌های راداری کاوش و ۱۵ خرداد نیروی پدافند هوایی با کمک بالگرد‌ها و پهپاد‌های نیروی زمینی ارتش، عملیات اختلال و فریب ناوبری زمین پایه علیه پهپاد‌های کروز را موفقیت انجام دادند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به ارزیابی مثبت فرماندهان، ناظران و داوران حاضر در منطقه رزمایش از عملکرد موفق یگان‌ها و سامانه‌های جنگ در این رزمایش با تأکید بر اینکه بدیهی است بسیاری از توانمندی‌های ارتش در این حوزه ارائه نشد، اظهار داشت: هماهنگی عملیاتی بین نیرو‌های آفندی و موفقیت راه‌کنشی در جلوگیری از کشف و رصد اطلاعات راداری و مخابراتی توسط یگان‌های جنگ الکترونیک مستقر در منطقه عمومی رزمایش یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های این رزمایش بود.

وی همچنین در خصوص میزان تحقق اهداف و دستاورد‌های پیش بینی شده در این رزمایش گفت: ارتقای سطح اشراف اطلاعاتی در حوزه جنگال به منظور جلوگیری از غافلگیری و تهدیدات دشمنان و پیش بینی مقابله موثر با انواع تهدیدات آینده، تبادل تجربه، تمرین طرح‌ها و ارزیابی راه‌کنش‌های جدید با هدف پاسخگویی به تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه ای، برطرف کردن نقاط ضعف و نواقص احصا شده در رزمایش‌های قبلی و توجه به نقاط قوت در حوزه جنگ الکترونیک ارتش از جمله نتایج رزمایش مشترک «سپر حافظان ولایت ۱۴۰۱» ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار