به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
سخنگوی شرکت نفت یمن از توقیف یک کشتی حامل سوخت این کشور توسط ائتلاف متجاوز سعودی خبر داد.
کد خبر: ۵۵۷۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲ - 25November 2022

ائتلاف سعودی یک کشتی سوخت یمن را توقیف کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎‌پرس به نقل از المسیره، شرکت نفت یمن از توقیف یک کشتی حامل سوخت این کشور توسط ائتلاف متجاوز سعودی و ممانعت از ورود آن به بندر الحدیده خبر داد.

«عصام المتوکل» سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی در راستای تشدید درد و رنج و مشکلات مردم یمن، کشتی حامل سوخت با نام پریموری را علیرغم بازرسی آن تحت نظارت سازمان ملل در جیبوتی توقیف کرد.

وی همچنین افزود که با توقیف این کشتی، شمار کشتی‌های سوخت یمن که در توقیف ائتلاف سعودی قرار دارد به دو کشتی افزایش یافت.

سخنگوی شرکت نفت یمن همچنین مسئولیت کامل پیامد‌های انسانی و اقتصادی مترتب بر تداوم دزدی دریایی علیه کشتی‌های سوخت یمن را متوجه ائتلاف متجاوز و سازمان ملل متحد دانست.

لازم به ذکر است که شرکت نفت یمن پیش از این سازمان ملل متحد را شریک ائتلاف متجاوز سعودی در دزدی دریایی علیه کشتی‌های سوخت اعلام کرده بود که کشتی‌ها را به سمت نقطه توقیف و محل دزدی دریایی ائتلاف متجاوز روانه می‌کند.

توقیف کشتی‌های یمنی در شرایطی است که پیش از این، «مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن اقدامات کشور‌های عضو ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن را محکوم کرده و گفته بود: اقدامات کشور‌های عضو ائتلاف سعودی مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت را با وجود بازرسی از این کشتی‌ها و صدور مجوز‌های سازمان ملل، محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها