فرمانده نداجا در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد؛

بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی برای ارتقای توان رزمی نیروی دریایی ارتش

دریادار «ایرانی» با بیان اینکه در بحث ارتقای رزمی نیروی دریایی ارتش به ظرفیت‌های داخلی توجه داریم، گفت: آمادگی کامل خود را برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های سواحل مکران اعلام می‌کنیم.
کد خبر: ۵۵۸۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸ - 28November 2022

توجه به ظرفیت‌های داخلی در حوزه ارتقای توان رزمی نیروی دریاییبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز (دوشنبه) در دیدار با «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در نیروی دریایی ارتش، اظهار داشت: با تدبیر فرمانده کل قوا از سال ۸۸ فعالیت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در سواحل مکران گسترش پیدا کرده و از نظر مأموریتی و کنترل آب‌های سرزمینی و همچنین حوزه کمک‌رسانی به مردم منطقه محروم، این نیرو در این مناطق حضور یافته است که خوشبختانه نیروی دریایی ارتش خدمات بسیار خوبی را به مردم این خطه ارائه کرده است.

امیر ایرانی ادامه داد: البته تلاش بر این است که زیرساخت‌های این منطقه تقویت شود که اقدامات خوبی انجام شده، اما نیاز است که این اقدامات تداوم داشته باشد تا به سطح ایده‌آل برسیم.

فرمانده نداجا افزود: در دیدار‌هایی که با فرمانده کل قوا صورت می‌گیرد، تأکیدات ایشان بر این است که در سواحل مکران بحث کمک‌رسانی به مردم محروم آن منطقه در اولویت قرار گیرد که در سال‌های اخیر تلاش بر این بوده که این موارد عملیاتی شود.

وی عنوان کرد: در بحث مبارزه با تروریسم و دزدان دریایی، ۲ ناوگروه در اقیانوس هند و دریای سرخ مسئولیت اسکورت کشتی‌های تجاری را برعهده دارند؛ همچنین یک ناوگروه نیز به سمت شرق حرکت کرده که هم‌اکنون در اقیانوس آرام قرار دارد و به ادامه دریانوردی و مأموریت خود می‌پردازد.

دریادار ایرانی با بیان اینکه در بحث ارتقای رزمی به ظرفیت‌های داخلی توجه داریم، گفت: نیروی دریایی ارتش آمادگی کامل خود را برای برگزاری نشست‌های کارشناسی در مجلس در خصوص استفاده بهینه از ظرفیت‌های سواحل مکران اعلام می‌کند و هر زمان که لازم شد در نشستی موارد به‌صورت کارشناسی بررسی می‌شود تا از ظرفیت‌های سواحل مکران به نحو احسن استفاده شود.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
پربیننده ها