به روز شده در: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
استاندار مازندران تأکید کرد؛
«حسینی‌پور» گفت: شهرداری‌ها باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از نهاد‌های دیگر در خود تقویت کنند.
کد خبر: ۵۵۹۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴ - 04December 2022

لزوم تقویت روح اخلاص و خدمتگزاری در شهرداری‌هابه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «سیدمحمود حسینی پور» استاندار مازندران امروز در همایش شهرداران استان در بابلسر با عنوان اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند که «انقلاب اسلامی همچون پدیده‌های زنده و با اراده همواره دارای انعطاف است، اما اهل انفعال نیست»، اظهار داشت: ۵۶ بند مهم از سوی رهبر معظم انقلاب در سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت که برای ۵۰ سال آینده ترسیم شده است را می‌توان تعریف نوینی از شیوه حکمرانی لحاظ کرد.

وی افزود: امروزه نهاد‌های دنیا بیشترین وقت را معطوف به این می‌کنند که مشارکت مردم را بسمت و سوی این مهم ببرند که به امنیت پایدار برسند.

استاندار مازندران ادامه داد: برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز هیچ دیواری نباید بین شهرداران و دستگاه‌های اجرایی باشد و در همایش سرمایه گذاری استان باید شاهد حضور فعال شهرداران باشیم، چرا که نقش شهرداران در توسعه استان موثر است.

حسینی پور، تصریح کرد: شهرداری‌ها باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از نهاد‌های دیگر در خود تقویت کنند و حمایت دولت از شهرداری‌ها حمایت حداکثری خواهد بود و حمایت معنوی دولت مردان از شهرداری‌ها می‌تواند منجر به تحول در شهرداری‌ها شود.

وی با بیان اینکه حکمرانی بعنوان مجموعه‌ای از سنت‌ها و روش‌های پیاده سازی قدرت برای مدیریت در تمامی سطوح نهاد سیاسی و اجتماعی کشور تعریف می‌شود، عنوان کرد: احیای بافت‌های فرسوده یکی از برنامه‌های دولت است که تسهیلاتی برای تحقق آن در شهر‌های شمالی در نظر گرفته شده است و تصمیاتی در این راستا اتخاذ شده که بزودی ابلاغ می‌شود. با همراهی شهرداران می‌بایست این مهم به یک نهضت بزرگ تبدیل شود و شهرداران با بسیج پیمانکاران خاص باید بتوانند نسبت به احیای بافت‌های فرسوده اقدام کنند.

حسینی پور افزود: بدلیل کمبود زمین در مازندران نظام مسائل زیادی را در استان شاهد هستیم و متاسفانه با یک تهاجم مهندسی غربی در مازندران روبرو هستیم و بافت سنتی ما بسرعت مورد تهدید قرار می‌گیرد که باید مورد توجه شهرداران قرار گیرد. جلوگیری از حاشیه نشینی در شهر‌ها یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در دستور کار شهرداران قرار گیرد.

این مسئول اضافه کرد: برخی از ماموریت‌های اصلی شهرداری در حوزه‌های اجتماعی طی سال‌ها به فراموشی سپرده شد. شهرداران متناسب با اقتضائات روز و سند چشم انداز می‌بایست نقش مهمی در حکمرانی مدرن داشته باشند.

حسینی پور یادآور شد: کارگروه‌هایی جهت پیگیری برخی از نظام مسائل با سرعت بالا ایجاد شود تا با توجه به اینکه مازندران مقصد گردشگری و مورد توجه مردم از سراسر کشور می‌باشد تحولات بزرگی در زیرساخت‌های استان ایجاد شود که متولی اصلی شهر‌های استان شهرداری‌ها هستند و می‌بایست شاهد همدلی شهرداران و سایر مسئولین باشیم.

استاندار مازندران اظهار کرد: استان مازندران یکی از استان‌های پرمخاطره است که سیل و بلایای طبیعی زیادی در این استان رخ می‌دهد لذا همگرایی استاندارد و استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات شهر هوشمند می‌تواند بعنوان یکی از مولفه‌های مهم مورد توجه قرار گیرد که نیازمند برنامه ریزی و توجه ویژه شهرداران است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار