طی دیداری مطرح شد؛

سرلشکر سلامی: آماده همکاری با نیروهای مسلح سوریه هستیم/ وزیر دفاع سوریه: خون شهدای ایرانی و سوری با هم ممزوج شده است

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های دفاعی و نظامی سوریه و ایران گفت: آماده هستیم در ابعاد و زمینه‌های مورد نیاز به نیرو‌های مسلح سوریه کمک کنیم.
کد خبر: ۵۶۸۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰ - 24January 2023

سرلشکر سلامی: آماده همکاری با نیروهای مسلح سوریه هستیم/ وزیر دفاع سوریه: خون شهدای ایرانی و سوری با هم ممزوج شده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر سلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه در تهران و نیز اشاره به فداکاری‌های دو ملت برابر توطئه بزرگ سال‌های اخیر نظام سلطه و صهیونیسم و جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم در مبارزه با تروریسم تکفیری و عجین شدن خون آنان با شهدای دیگر در خاک سوریه اظهار داشت: جایی که برای آن خون می‌دهیم را مثل وطن خودمان حس می‌کنیم؛ شهدای ما داوطلبانه و مشتاقانه پای به میدان‌های دفاع از حرم در کنار رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه گذاردند؛ هرچند جغرافیایی ظاهری ایران و سوریه متصل نیستند، اما بین جغرافیای قلب‌های دو ملت به هم پیوستگی وجود دارد.

وی افزود: آنچه نسبت ما و شما را شکل می‌دهد مفهوم رایج منافع ملی در ادبیات نیست؛ بلکه اسلام و عزت مسلمانان است؛ هرچند که حمایت از مردم مظلوم فلسطین و احقاق حق غصب شده آنان منافاتی با منافع ملی ما ندارد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به روابط منحصر به فرد دو کشور و مقایسه این رابطه با سایر کشور‌های اسلامی، تغییرات مثبت پدید آمده در منطقه و جهان را برای ملت‌های منطقه امیدبخش توصیف و تصریح کرد: زیباترین بشارت این تغییرات، استحکام اتحاد و برادری ملت‌های مسلمان است.

سرلشکر سلامی وقوع ناامنی‌ها و اتفاقات اخیر در سرزمین‌های تحت اشغال صهیونیست‌ها و کرانه باختری، جنین و غزه دیگر مناطق را از نشانه‌های زوال رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد: آن‌هایی که روزی با هجوم جهانی در پی نابودی سوریه بودند، امروز خود مسیر زوال و نابودی را طی می‌کند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: احساس می‌کنیم منطقه بر اساس اراده الهی، فداکاری شهیدان و بصیرت و استقامت ملت‌ها در انتظار فضای جدیدی است و ما باید قوی و مستحکم در صحنه باشیم و از دستاورد‌ها و موفقیت‌های مهم پدیدآمده صیانت کنیم؛ این فلسفه استمرار حضور ما در سوریه است تا زمانی که شما خواهان آن هستید.

سرلشکر سلامی در ادامه با تأکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های دفاعی و نظامی سوریه و ایران گفت: آماده هستیم در ابعاد و زمینه‌های مورد نیاز به نیرو‌های مسلح سوریه کمک کنیم.

وی همراهی و حمایت دولت و ملت سوریه به‌ویژه رئیس جمهور فقید حافظ اسد از ایران اسلامی در جنگ تحمیلی استکبار جهانی و رژیم بعثی عراق علیه ملت ایران را فراموش‌ناشدنی توصیف و خاطرنشان کرد: ما برادران روز‌های سخت یکدیگر هستیم و تاریخ زیبای اخوت و برادری دو ملت ایران و سوریه الهام‌بخش بوده و نشان می‌دهد برابر توطئه دشمنان اسلام میدان را ترک نخواهند کرد.

فرمانده کل سپاه تبادل تجارب در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های جنگ سایبری، نبرد اطلاعاتی و جنگ الکترونیک را موضوعی مهم و حساس تلقی و تأکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماده است همکاری‌های آموزشی با نیرو‌های مسلح سوریه از جمله در دوره‌های فرماندهی و ستاد و دوره‌های عالی جنگ و عالی رسته‌ای و دیگر بخش‌های تخصصی را ضمن پای بندی به توافقات گذشته را ارتقا بخشد.

در ادامه، وزیر دفاع سوریه با قدردانی از حمایت‌ها و همراهی‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مبارزه با داعش و جنگ تروریستی گفت: خون شهدای ایرانی و سوری با هم ممزوج و خاک سوریه را معطر کرد و ملت سوریه حمایت‌ها و کمک‌های ارزشمند ایران و در رأس آن شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با این توطئه خطرناک را هرگز فراموش نخواهد کرد و کمک‌های شما به جنبش‌های مقاومت منطقه از جمله فلسطین نیز واقعیتی غیرقابل انکار بوده و موجب شکست و عصبانیت دشمنان امت اسلامی شده است.

سپهبد علی محمود عباس افزود: امروز برخی کشور‌های اسلامی، هم‌دست و کمک‌کننده رژیم صهیونیستی شده‌اند و برای قرار گرفتن در آغوش صهیونیست‌ها مسابقه گذارده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه با مقاومت و ایستادگی مردم سوریه و حمایت‌های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله به دشمن درس عبرت‌آموزی خواهیم داد، عنوان کرد: به یاری خداوند با وارد ساختن ضربات مهلک به دشمن، پیروزی بزرگ یعنی پاکسازی خاک سوریه از اشغالگران را خواهیم دید.

وزیر دفاع سوریه خاطرنشان کرد: به واسطه مقاومت، هر روز دشمن در حال عقب‌نشینی است و تأکید می‌کنیم که سیاست‌های آمریکا در منطقه رو به زوال و موجب شکست‌های دیگر آنان در مناطق دیگر شده است.

سپهبد علی محمود عباس ایستادگی و مقاومت سوریه با حمایت ایران و محور مقاومت را موجب شکل‌گیری نظم جدید منطقه‌ای و خروج تدریجی کشور‌ها از سلطه و سیطره آمریکا دانست و با اشاره به توطئه اخیر دشمنان ایران گفت: دشمن تلاش کرد تا سناریوی سوریه را در ایران نیز اجرا کند؛ اما شکست خورد و ایران قوی، مانند قلعه‌ای تسخیرناپذیر است.

وی در واکنش به اقدام اخیر پارلمان اروپا مبنی بر درخواست قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی گفت: دولت‌هایی که خود مبدأ و منشأ تروریسم هستند، دیگران را متهم به تروریست می‌کنند! آن‌ها به سوریه هم که از حزب‌الله و حماس حمایت می‌کند، تروریست می‌گویند.

وزیر دفاع سوریه در پایان با اشاره به اراده رهبر انقلاب اسلامی و رؤسای جمهور دو کشور سوریه و ایران برای گسترش همکاری‌ها تصریح کرد: بر این اساس، تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های گوناگون نظامی و آموزشی مورد تأکید است و برای ایستادگی برابر دشمنان و شکست آنان به این همکاری‌ها نیاز داریم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار