به روز شده در: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
معاون امور فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد؛
حجت‌الاسلام عزت‌زمانی از اجرای بیش از ۱۵۰ هزار برنامه متفاوت در سطح کشور در بیش از ۷۰ هزار نقطه جغرافیایی توسط هیئات و تشکل‌ها در ایام‌الله دهه مبارک فجر خبر داد.
کد خبر: ۵۶۹۱۶۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵ - 25January 2023

اجرای بیش از ۱۵۰ هزار برنامه در سطح کشور توسط هیئات در دهه فجربه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام و المسلمین «رضا عزت‌زمانی» معاون امور فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که امروز (چهارشنبه) در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی که مبدأ تحولات حیات بشر در قرن حاضر است، با ادعای حکومت دین بر سرنوشت دنیا و آخرت به میدان آمد و تمام محاسبات دستگاه طاغوت که هنرش به بند کشیدن انسان و نابودی هویت او و از بین بردن سرمایه‌های انسانی و الهی و جدا کردن انسان از حقیقت خود بود را به چالش کشید.

وی ادامه داد: دشمن قداره‌کش، تمام سرمایه و دارایی‌اش را برای مواجهه به میدان آورد که حرفی نو مبتنی بر وحدانیت و دعوت به توحید آمده تا موجودیت او را از بین ببرد و انسان الهی را از چنگال او بیرون بکشد؛ هر روز یک بازی و یک درگیری؛ دشمن قوی است در برنامه‌ریزی و در اجرای تحسین برانگیز برنامه‌ها! به عنوان مثال امروز حجاب و مسأله زن و بهانه حجاب هم از این موارد است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عزت‌زمانی افزود: دشمن در نسبت حجاب با زن مسلمان می‌داند که حجاب برای زن اول اینکه نشانه هویت انسانی مستقل و زیبایی درون اوست، دوم اینکه نشانه دینداری اوست و سوم اینکه نشانه مبارزه زن با دستگاهی است که می‌خواهد او را به لجن بکشد؛ می‌خواهد او را ابزار دست شیادان و شهوت روان شهوت‌پرست کند. «حجاب» نشان و پرچم مبارزه است که انقلاب اسلامی این پرچم را به او داده است و حال برای این که این پرچم آزادگی را از دست او بگیرد به بهانه آزادی زن، عفت زن را نشانه می‌گیرد. از عطوفت و محبت او استفاده می‌کند و عفت را خرج می‌کند تا به اهداف خود برسد.

وی تصریح کرد: همیشه همین طور بوده است؛ در طول تاریخ استعمار، با ابزار شهوترانی، زن را خفه کرده و از او برای پیشبرد اهداف شوم خود استفاده کرده‌اند؛ مثلا وقتی می‌خواستند دخانیات را ترویج دهند از زن استفاده کردند، یا برای برده‌داری ارزان‌تر، زن را به کارگر ارزان کارخانه تبدیل کردند.

معاون امور فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه نهاد دین و علی‌الخصوص هیأت، جلوه دینداری و دین‌مداری جامعه ایرانی است، گفت: هیأت تشکلی است که مردم‌پایه است و هویت سیاسی و اجتماعی مستقل و متکی بر مردم دارد؛ هیأت دارای مبدا فکری است با شعار هیهات من الذله... که از سیدالشهداء (ع) این خصلت را به ارث برده و هر جا طاغوت سر بلند کرده است، هیأت ایستاده و پرچم حق را برافراشته است و پای آن مقاومت کرده‌اند؛ انقلاب اسلامی محصول این تفکر است. پیروزی در دفاع مقدس و فتنه‌ها حاصل این تفکر است.

وی ادامه داد: از این پس هم هیئات و هویت هیئاتی که از جان و مال گذشتن برای اعتلای حکم حق و ایستادن مقابل طاغوت است. هیئات را خواهید دید در تمام عرصه‌های جهاد از جهاد برای ساخت انقلاب، جهاد سازندگی؛ جهاد نظامی، جهاد اعتقادی و جهاد روشنگری و...

حجت‌الاسلام و المسلمین عزت‌زمانی با بیان اینکه در طول زمان هیئات این نقش را ایفا می‌کند و دهه فجر هم فرصت و عرصه بروز و ظهور اجتماعی هیئات در به میدان آمدن و بیعت است، افزود: تشکل‌های دینی هم در کنار یا ذیل هیئات این هویت را تقویت می‌کنند. کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، شبکه‌های تعالی امامان، روحانیون مستقر و طرح هجرت، شبکه هیئات از رزمندگان و مشعر و انصارالمهدی، کانون‌های مداحان شورای هیئات مذهبی سراسر کشور، نهضت پیشرفت بانوان، شبکه مبلغین کشور و ... همه و همه در این مسیر تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد: ستاد‌های اجرایی ظرفیت‌های سازمان و نیز برون سازمانی این کمیته در استان‌ها و شهرستان‌ها در ۵۰۰ نقطه شکل گرفته است. کار اصلی به دست شبکه‌ها و مجموعه‌های مردمی است؛ اجرای بیش از ۱۵۰ هزار برنامه متفاوت در سطح کشور در بیش از ۷۰ هزار نقطه جغرافیایی توسط هیئات و تشکل‌ها و مبلغین شامل مسابقه، نمایشگاه، شب شعر، نغمه‌سرایی، سرود، شب خاطره؛ که بخشی به‌صورت مستقل و بخشی هم در تعامل و همکاری با دستگاه‌هایی همچون آموزش و پرورش، پایگاه‌های بسیج و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مجموعه فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها و بخش داری‌های کشور از جمله برنامه‌هاست.

حجت‌الاسلام و المسلمین عزت‌زمانی افزود: حضور و بزرگداشت اختصاصی، دسته‌های رجز خوانی و حضور هیئات در صبح بیست و دوم بهمن در شهرستان‌ها و الحاق به جمع راهپیمایان، اعزام مبلغ تخصصی با همکاری حوزه‌های علمیه به استان‌های کشور، آغاز مهرواره محله همدل و نهضت نشر خوبی‌ها با هدف معرفی ارزش‌های انسانی، اجتماعی و انقلابی مردم خوب این کشور در ۸۰ هزار محله با همکاری همه نهاد‌های مرتبط، اجرای جشنواره ایران آینده و نقش زنان در آن استان‌های کشور با محوریت نهضت پیشرفت بانوان. اختتامیه مهرواره بانور با مشارکت ۳۰ هزار بانوی قدرتمند ایرانی، برگزاری موکب‌های اجتماعی، کودکان و پاسخ به سؤالات و ... در مسیر راهپیمایی، به دلیل همزمانی این ایام و تقارن با ایام اعتکاف، برگزاری اعتکاف اختصاصی دانش آموزی در شهرستان‌ها و استان‌های کشور، مشارکت در برگزاری هزار و سیصد و پنجاه و هفت مراسم جشن تکلیف مدارس و محلات و نشر رسانه‌ای جشن فرشته‌ها در طول ایام دهه فجر از دیگر برنامه‌هاست.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار