به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸
رئیس جمعیت هلال احمر:
کولیوند گفت: بعد از وقوع زمین لرزه شنبه شب در خوی اسکان اضطراری از ساعات اولیه آغاز شد و هم اکنون ۶۰ اردوگاه ایجاد شده و ۹۸ هزار نفر اسکان داده شده اند.
کد خبر: ۵۷۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴ - 02February 2023
اسکان ۹۸هزار نفر/ ۶۰ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی دایر شدبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «پیرحسین کولیوند» رئیس جمعیت هلال احمر کشور پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی کشور در خوی اظهار داشت: از استاندار جهادی و عملیاتی آذربایجان غربی تشکر می‌کنم که به درستی مدیریت کرده و تصمیمات درستی گرفته شده است، پس از وقوع زلزله، در کمتر از پنج ساعت جستجو و نجات را در ۷۲ روستا به اتمام رسانیدم.
 
کولیوند با بیان اینکه برخی از افراد از نگرانی پس لرزه‌ها در کمپ‌ها و چادرها اسکان یافته‌اند، گفت: هم اکنون ۶۰ اردوگاه ایجاد شده و ۹۸ هزار نفر اسکان داده شده‌اند.
 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: پس‌لرزه‌ها باعث اضطراری مردم شده و تا پایداری شرایط در خدمت مردم هستیم و هر چه در توان داریم انجام خواهیم داد. در حال حاضر تقریباً آنچه که مردم نیاز داشته‌اند، مهیا شده است.
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص توزیع نامناسب اقلام امدادی در روزهای ابتدایی بعد از وقوع زمین لرزه اظهار کرد: علت برخی نواقص دخالت افراد غیرمسئول است، در کنار مردم تا پایداری شرایط هستیم و از صبوری مردم قدردانی می‌کنیم.
 
کولیوند با بیان اینکه امدادگران ما بی مزد و بی منت با کار جهادی و با جان و دل کار می‌کنند، گفت: از همان دقیقه اول رئیس جمهور دستور امدادرسانی کامل را صادر کردند.
 
وی در خصوص پاسخ به سوالی در زمینه رد درخواست کمک‌های امدادی از سوی کشور ترکیه افزود: ترکیه به صورت رسمی هیچ درخواستی برای کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی نداشته است.
 
کولیوند با بیان اینکه کمک‌های مردمی روسیه در حال ارسال به ایران است، افزود: بدخواهان نظام به دنبال این مطالب هستند تا فضا را ملتهب کنند و از این فرصت نیز برای عناد به ملت ایران استفاده می‌کنند.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار