به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
کارشناس حقوقی:
امین زاده گفت: غربی‌ها مدعی هستند که نباید به کتاب مقدس ادیان توهین شود، اما چگونه است که مقدس‌ترین متن دینی که در جهان وجود دارد این گونه مورد هتک حرمت قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۵۷۱۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷ - 03February 2023

لزوم انجام تبیین در برابر اقدامات ضد اسلامی/ هتک حرمت قرآن نشان از نگرانی غرب از اسلام استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «الهام امین زاده» کارشناس حقوقی در گفت‎وگویی با خبرگزاری ضمن اشاره به موضوع اقدام برخی افراد در هتک حرمت قرآن کریم و مقدسات اسلامی در کشورهای اروپایی، اظهار داشت: دولت سوئد اعلام کرده که ما در کنار این افراد نیستیم اما این کار هم ممنوع نیست؛ در صورتی که اسناد بین‌المللی می‎گویند که آزادی بیان و آزادی هر تحرکی نباید مخالف اخلاق حسنه، نظم عمومی، امنیت ملی و حقوق سایر ملت‌ها باشد.

امین زاده، گفت: دولت سوئد موظف به پیگیری اقدام افرادی است که به مقدسات میلیون‌ها نفر در جهان خدشه وارد می‌کنند.

این استاد دانشگاه در بخشی دیگر درباره نظام‎مند بودن این هتک حرمت‌ها، بیان کرد: غربی‌ها مدعی هستند که نباید به کتاب مقدس ادیان توهین شود اما چگونه است که مقدس‌ترین متن دینی که در جهان وجود دارد این گونه مورد هتک حرمت قرار می‌گیرد؛ این موضوع، اهمیت و جایگاه والا و اثربخشی قرآن کریم را در بین ملت‌ها نشان می‌دهد که مایه نگرانی غربی‌هاست.

وی همچنین پیرامون وظایفی که بر عهده کشورهای اسلامی در این خصوص وجود دارد، گفت: پاسخ را رهبر معظم انقلاب دادند و پاسخ تبیین است؛ منابع غنی جهان اسلام در سطح بین‌المللی به خوبی باید شناسانده شود.

امین زاده با بیان اینکه دشمنان اسلام و غربی‌ها از یک سو انحطاط را به اسلام نسبت می‌دهند و از سویی دیگر با پررنگ کردن داعش، قصد دارند چهره‌ای افراطی را به اسلام نسبت دهند، تاکید کرد: در این زمینه باید تبیین صورت بگیرد چرا که مشخص است که سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و بین‌المللی علیه اسلام می‌شود.

امین زاده در پایان گفت: ستاد حقوق بشر و همچنین بخش حقوقی وزارت خارجه می‎توانند پیگیر موضوع هتک حرمت به قرآن و مقدسات باشند.

منبع: میزان

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار