به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۳
فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی علیه السلام شیراز:
سرهنگ «جعفری» گفت: یکی از اساسی‌ترین، کارآمدترین، روش‌های انتقال مفاهیم تبلیغ است و مداحان، شاعران و هنرمندان، هرکدام به نوعی می‌توانند در عرصه جهاد تبیین نقش‌آفرین باشند.
کد خبر: ۵۷۱۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۳ - 05February 2023

به گزارش دفاع‌پرس از شیراز، سرهنگ «احمد جعفری» فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی علیه السلام شیراز امروز شانزدهم بهمن در همایش شاعران و مداحان منطقه شرق شیراز که به همت بسیج مداحان و هنرمندان این ناحیه برگزار شد، یکی از اساسی‌ترین، کارآمدترین، روش‌های انتقال مفاهیم را تبلیغ دانست و اظهار داشت: مداحان، شاعران و هنرمندان، هرکدام به نوعی می‌توانند در عرصه جهاد تبیین نقش‌آفرین باشند.

فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی علیه السلام شیراز، اقناع جریان‌های فکری، سیاسی و افکار عمومی را متفاوت از پروپاگاندای دشمن دانست.

وی گفت: دشمن با تبلیغات گسترده و دروغین خود سعی دارد تا با قدرت نرم، امپراتوری رسانه‌ای جهان را مدیریت کرده و کشور‌های منطقه غرب آسیا را تحت سلطه، مطیع و فرمانبردار خود سازد تا با تبلیغات دروغین به اهداف چندین ساله‌شان که از سال‌های قبل برنامه ریزی کرده‌اند برسند.

سرهنگ جعفری در ادامه با بیان این که سال‌های متمادی شاهد بودیم که آمریکا و رژیم دربارش اسراییل جنایت‌کار و یهودیان صهیونیستی جهان را به زعم خود مدیریت می‌کردند، گفت: تمام متفکرین غربی اذعان دارند که افول امپراطوری آمریکا در سطح جهان کلید خورده و بزودی شاهد انقلاب جدیدی در سطح جهانی خواهیم بود.

وی گفت: دشمن سال‌های سال است که با پروپاگاندای سیاسی، تبلیغات گسترده و سیاهی علیه انقلاب اسلامی، راه اندازی کرده و دائما در حال تغییر افکار عمومی است که جنگ ترکیبی و هیبریدی نمونه بارز آن است.

جعفری خطاب به شاعران و مداحان عنوان کرد: لازمه دفاع ترکیبی در مقابل جنگ ترکیبی دشمن ایجاد منابر در فضای حقیقی و فضای مجازی توسط شما مداحان، شاعران و هنرمندان است که با زبان هنر، جهاد تبیین را اولویت در فعالیت‌های خود بدانید.

فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی علیه السلام شیراز به نقش و فعالیت مهم شاعران و مداحان و هنرمندان اشاره و شعر، سرود، تئاتر و زبان هنر را ابزار تحول آفرین در جهاد تبیین دانست و گفت: هنر برخاسته از ذات و فطرت پاک انسان هاست بنابراین هریک از شما با هنر خود می‌توانید مبلغ اسلام، انقلاب و نظام اسلامی باشید و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنید.

سرهنگ جعفری به شیوه‌های انتقال فرهنگ و اهمیت نوع ابزار و انتقال فرهنگ اشاره کرد و گفت: گاهی یک بیت شعر یا مدح می‌تواند یک فرهنگ را به نسلی منتقل کند.

وی گفت: نسل نو اندیش که افکارشان هر لحظه با تبلیغات گسترده در حال تغییر است به شیوه سنتی کمتر پذیرای انتقال مفاهیم خواهند شد، بنابراین ابزار و شیوه‌های تبلیغ در جهت جذب جوانان و نوجوانانی که هر لحظه در صدد آسیب پذیری پروپاگاندای دشمن هستند باید به روز شود.

جعفری در پایان با اشاره به مناسبت‌های ملی و مذهبی گفت: این مناسبت‌ها فرصت مناسبی است تامداحان، هنرمندان و شاعران با روش‌های نوین ارتباطی، جوانان را جذب برنامه‌های فرهنگی کنند و باید به دنبال ابزار و شیوه‌های جدیدی در جنگ روایت‌ها باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار