در دیدار وزیر دفاع عراق؛

سرلشکر موسوی: امنیت عراق را امنیت خودمان می‌دانیم/ غربی‌ها به دنبال چپاول ثروت سایر کشورها هستند

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور‌های غربی با هدف ایجاد امنیت وارد کشور‌ها می‌شوند، ولی هدفی جز چپاول ثروت آن‌ها ندارند و کاری نیز برای ایجاد امنیت انجام نمی‌دهند. امنیت منطقه باید توسط خود کشور‌ها ایجاد شود.
کد خبر: ۵۷۵۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲ - 26February 2023

دیدار وزیر دفاع عراق با فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایرانبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، «ثابت محمد سعید رضا العباسی» وزیر دفاع عراق با حضور در ستاد آجا، با امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر موسوی در دیدار وزیر دفاع عراق با وی، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تاکید بر نزدیکی دو ملت ایران و عراق، گفت: ملت ایران اسلامی نسبت به مردم عراق علاقه قلبی خاصی دارند که یکی از دلایل این علاقه و قرابت، وجود عتبات عالیات در کشور عراق است که با راهپیمایی اربعین این احساس درخشان‌تر و بیش از پیش شده است.

وی با بیان اینکه ما همواره از درگاه خداوند بزرگ برای ملت بزرگ عراق، آرزوی عزت روزافزون، پیشرفت، ثبات و امنیت داریم، افزود: ما دلمان می‌خواهد عراق همواره سربلند و سرافراز باشد. پیشرفت، ثبات و عزت عراق را پیشرفت و ثبات خودمان می‌دانیم و هر کاری هم در راستای توسعه، پیشرفت و امنیت عراق از دست‌مان بربیاید، انجام خواهیم داد.

امیر موسوی با تاکید بر اینکه امنیت وارداتی نیست، خاطرنشان کرد: کشور‌های غربی با هدف ایجاد امنیت وارد کشور‌ها می‌شوند، ولی هدفی جز چپاول ثروت آن‌ها ندارند و کاری نیز برای ایجاد امنیت انجام نمی‌دهند. امنیت منطقه باید توسط خود کشور‌ها و با تکیه بر ظرفیت‌های ملت‌ها و منطقه ایجاد شود.

فرمانده کل ارتش با اشاره به تبادل دانشجو بین دو کشور عراق و ایران، گفت: دوره گذشته در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش شش نفر از افسران عراقی حضور داشتند که پس از فارغ‌التحصیلی به عراق بازگشتند و در دوره جاری نیز تعداد هشت دانشجو در دافوس مشغول گذراندن دوره فرماندهی و ستاد هستند.

وی گفت: از استقرار دولت در عراق بسیار خوشحالیم. امنیت عراق را امنیت خودمان می‌دانیم و همانطور که به مرز‌های خود حساس هستیم به مرز‌های عراق نیز حساس هستیم. عراق، ایران و سوریه سابقه طولانی و تجربه‌ای ارزشمند در مبارزه با تروریسم دارند و آمادگی داریم که این تجربیات را ارائه بدهیم.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: دشمنان ایران، عراق و دشمنان اسلام به نزدیکی و اخوت این دو کشور راضی نیستند و انواع توطئه‌ها و کار‌های شیطانی را هم در عراق و هم در ایران انجام می‌دهند که این قرابت انجام نشود؛ اما این شیطنت‌ها هیچ تاثیری در روابط و احساسات قلبی ما نسبت به شما ندارد و آماده هستیم برای تعمیق این برادری و دوستی گام‌های بلندتری برداریم.

در ادامه این دیدار، ثابت محمد سعید رضا العباسی، وزیر دفاع عراق با تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی ایران، از نقش کشورمان در مبارزه با گروه‌های تکفیری و داعش تشکر کرد و گفت: ما شاهد بودیم که چگونه رزمندگان ایرانی در مبارزه با داعش و کمک به ما جنگیدند و شهید دادند و ما قدردان این اقدام جمهوری اسلامی ایران و همکاری آن‌ها هستیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره دو فرمانده بزرگ مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، افزود: هیچ مانعی نمی‌تواند خللی در روابط برادرانه دو کشور و دو ملت ایجاد کند و امیدواریم این روابط رو به گسترش باشد.

وزیر دفاع عراق با اشاره به تصمیم دولت عراق برای بازسازی نیرو‌های مسلح عراق پس از نبرد طولانی با جریان‌های تکفیری خاطرنشان کرد: قطعاً از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در این‌خصوص استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها