دبیر هیأت دولت خبر داد؛
بهادری جهرمی با اشاره به مصوبات جلسه روز گذشته هیئت دولت، گفت: آیین‌نامه حمایت از تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه ورزش و جوانان در هیئت دولت تصویب شد.
کد خبر: ۵۷۷۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷ - 06March 2023

آیین‌نامه حمایت از تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه ورزش و جوانان در هیئت دولت تصویب شدبه گزارش روه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «علی بهادری‌جهرمی» دبیر هیأت دولت «آیین‌نامه حمایت از تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه ورزش و جوانان» را یکی از آیین‌نامه‌های تصویب شده در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت برشمرد و با توضیح برخی از مواد آن، اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان مکلف شده است از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در حوزه محصولات ورزشی، حمایت مؤثر انجام دهد.

بهادری‌جهرمی گفت: استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در راه‌اندازی و تجهیز خانه‌های ورزش و تأمین داخلی محصولات ورزشی دانش‌بنیان از جمله مواردی است که در آیین‌نامه به آن اشاره شده و باعث افزایش و پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ورزشی خواهد شد.

بهادری‌ جهرمی با اشاره به این موضوع که در حوزه برخی از سامانه‌های ورزشی واردات انجام می‌شود، گفت: در آیین‌نامه پیش‌بینی شده است که در حوزه واردات تأسیسات، شبکه‌ها و سامانه‌های وارداتی، از شرکت‌های داخلی دانش‌بنیان حمایت و سرمایه‌گذاری مؤثر به‌عمل آید تا بتوانیم در این موارد و با در نظر داشتن اولویت‌هایی نظیر چمن مصنوعی، کف‌پوش سالن‌ها و فناوری کمک‌داور ویدئویی (VAR) محصولات با کیفیتی را به تولید انبوه برسانیم.

وی گفت: طراحی و استقرار سامانه استعدادیابی ورزشی از دوره مهدکودک و دبستان، ایجاد مدارس و هنرستان‌های مرتبط با محصولات و خدمات دانش‌بنیان حوزه ورزش و جوانان و معرفی مدال‌آوران جهانی و نخبگان ورزشی جهت جذب در این مدارس و هنرستان‌ها از دیگر مفاد آیین‌نامه‌ای است که در دولت به تصویب رسید.

دبیر هیئت دولت در پایان با بیان این موضوع که آیین‌نامه‌های اجرایی باعث تسهیل امور و رونق تولید دانش‌بنیان‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: با تصویب این آیین‌نامه در جلسه امروز هیئت دولت، مجموع آیین‌نامه‌های مصوب هیئت دولت در حوزه دانش‌بنیان که شعار سال است، طی یک‌ سال گذشته به بیش‌ از ۱۰ مورد رسید که نشان می‌دهد به‌ طور میانگین هیئت دولت هر ماه یک آیین‌نامه به‌ منظور تسهیل امور و رونق تولید در دانش‌بنیان‌ها به تصویب رسانده است.

انتهای پیام/371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار