به روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خبر داد؛
امیرآبادی فراهانی در سومین همایش ملی میثاق با شهدا و تجلیل از خادمین ایثارگران و مروجین فرهنگ ایثار و شهادت گفت: تلاش‌های دولت و مجلس برای پرداخت معوقات ایثارگران و افزایش مستمری و کمک معیشت خوب و ثمربخش بوده است.
کد خبر: ۵۷۸۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳ - 15March 2023

تلاش دولت و مجلس برای پرداخت معوقات و افزایش مستمری و کمک معیشت ایثارگرانبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «احمد امیرآبادی فراهانی» رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در سومین همایش ملی میثاق با شهدا و تجلیل از خادمین ایثارگران و مروجین فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: افرادی که در این جمع حاضرند، برای حل مشکلات خانواده بزرگ ایثارگران تلاش می‌کنند و پاسدار فرهنگ ایثار و شهادت هستند که می‌تواند تهاجم فرهنگی دشمنان را بیمه کند.

وی افزود: این فرهنگ ما را حفظ می‌کند و شما که در مجموعه دستگاه‌ها و ادارات مختلفی فعال هستید، باید خدمت به مردم و کار با اخلاص و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی را سرلوحه کارخود قرار دهید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئولیت‌های مسئولان و مردم در قبال ارزش‌ها، تصریح کرد: قوانین زیادی در خصوص ایثارگران نوشته شده و ما تلاش کردیم در مجلس قانونی تصویب نشود که قابلیت اجرایی نداشته باشد، زیرا تاکنون بخش عمده‌ای از قوانین ایثارگران اجرایی نشده و دلیل عمده آن هم این است که عمده این قوانین نیازمند منابع مالی است و با توجه به وضعیت چند سال گذشته تأمین منابع مالی چندان مقدور نیست.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این دوره سعی کردیم قوانین مصوب اجرا شود، مهم‌ترین موضوع معوقات گذشته بود ضمن اینکه این دولت هم قدم‌های خوب و ثمربخشی در مسیر افزایش مستمری و کمک معیشت برداشت.

وی با بیان اینکه در تدوین برنامه ششم توسعه، بخش رزمندگان فراموش شده بود، اظهار کرد: در این خصوص که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بود بحث رسیدگی به رزمندگان معسر کلید خورد و این عزیزان مبالغ مختلفی مستمری دریافت می‌کنند که متأسفانه با تورمی که در کشور وجود دارد این مستمری چندان چشمگیر نیست.

امیرآبادی فراهانی تأکید کرد: تبدیل وضعیت ایثارگران اتفاق بسیار بزرگی است که تا امروز آمار ۱۵۰ هزار نفری آن قطعی است و پیش‌بینی ما تا ۲۵۰ هزار نفر نیز برای آینده نزدیک است.

رئیس فراکسیون ایثارگران با بیان اینکه برای اولین بار پس از انقلاب فرزندان ایثارگران در بدنه کارشناسی سازمان‌ها و مجموعه‌های اصلی وارد می‌شوند، گفت: همه جامعه باید به ایثارگران و توانایی‌های آن‌ها توجه داشته و راه امام، شهدا، ولایت و خدمت به مردم را فراموش نکنند.

در این مراسم «فروغ منهی» مادر شهیدان «داود، رسول و علیرضا خالقی‌پور» با بیان خاطراتی از شهدایش اظهار داشت: وقتی فرزند سومم را درون قبر گذاشتم با خدا عهد بستم تا آخرین قطره خونم کنار مردم بزرگوارم باشم.

در پایان این مراسم نیز با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خادمان ایثارگران در دستگاه‌های مختلف تجلیل شد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار