وزیر امور خارجه:

سفر شمخانی به امارات در چارچوب مناسبات موجود امنیتی/ دشمنان بدانند، اختلافی نیست

امیرعبداللیهان با بیان اینکه سفر شمخانی به امارات و عراق در چارچوب مناسبات موجود امنیتی انجام می‌شود، گفت: در سیاست خارجی هماهنگی وجود دارد و دشمنان بدانند، اختلافی نیست،
کد خبر: ۵۷۹۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹ - 17March 2023

وزیر امور خارجه: سفر شمخانی در چارچوب مناسبات موجود امنیتی/دشمنان بدانند، اختلافی نیستبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) در توئیتی درباره سفر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی به امارات عربی متحده و عراق و برخی تحلیل‌ها و اظهارنظرات در فضای مجازی درباره این سفرها نوشت: سفر دریابان شمخانی به امارات و عراق در چارچوب مناسبات موجود امنیتی انجام می‌شود. نماینده وزارت خارجه در سفرها همراه ایشان است. در سیاست خارجی هماهنگی وجود دارد، همه چیز در چارچوب نظام و‌ زیر نظر رئیس جمهور است. هماهنگی وجود دارد.دشمنان بدانند، اختلافی نیست.

بر اساس این گزارش، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی روز پنجشنبه در رأس هیأتی در پاسخ به دعوت همتای خود به الوظبی سفر و با مقامات این کشور گفت‌وگو کرد. شمخانی در سفر به امارات علاوه بر مذاکره با همتای اماراتی خود با مقامات بلند پایه این کشور نیز دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد. مسؤولان عالی اقتصادی، بانکی و امنیتی دبیر شورای عالی امنیت ملی را  در این سفر همراهی کردند.

شمخانی همچنین قرار است سفری به عراق نیز داشته باشید. امیرعبداللهیان در سفر اخیرش به بغداد از سفر قریب الوقوع شمخانی به عراق برای امضای توافقنامه امنیتی خبر داده بود.

انتهای پیام/ 371

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار