به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
ما متحدیم/ فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش جمهوری اسلامی ایران:
امیر سیفی گفت: راهیان نور فرصتی برای مرور انقلاب است؛ در این فرصت می‌توان چهار دهه عمر انقلاب اسلامی را ارزیابی، نقاط قوت آن را تقویت و برای حرکت به سوی آینده برنامه‌ریزی کرد.
کد خبر: ۵۷۹۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳ - 18March 2023

راهیان نور فرصتی برای مرور انقلاب استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ دوم «حسن سیفی» دستیار فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش در بازدید از نمایشگاه آب تیمور جاده اهواز به خرمشهر و یادمان رمضان در جمع بازدیدکنندگان، اظهار داشت: در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که رزمندگان ما از آنجا وارد میدان کارزار می‌شدند، آب تیمور دژبانی ارتش بوده و یادآور قدم سربازان وطن در راه دفاع از کشور و انقلاب است. اکنون اینجا ایستاده‌ایم و باید یادآوری کنیم که دشمن آمده بود تا انقلاب را از بین ببرد یا حداقل استان خوزستان را از کشور ما جدا کند. خون شهدا و همت رزمنده‌ها در نیروهای مسلح بود که قدم به قدم دشمن را از این خاک بیرون کرد و باعث شد که حتی یک وجب از این خاک را از دست ندهیم.

امیر سیفی افزود: راهیان نور فرصتی برای مرور انقلاب است. در این فرصت می‌توان چهار دهه عمر انقلاب اسلامی را ارزیابی، نقاط قوت آن را تقویت و برای حرکت به سوی آینده برنامه‌ریزی کرد.

دستیار فرمانده کل ارتش با اشاره به حمایت همه جانبه برخی کشورها از عراق در جنگ تحمیلی گفت: ۴۱۸ عملیات کوچک و بزرگ‌ از هوا و زمین توسط ارتش و سپاه انجام شد تا این خاک وجب به وجب از دشمن پس گرفته شود. همه نیروهای ارتش و سپاه قدم به قدم در این راه پیش رفتند تا دشمن از خاک ما بیرون رود. پس از پایان دفاع مقدس از 38 ملیت اسیر در ایران داشتیم و 43 کشور به عراق در جنگ کمک کرده بودند.

وی در پایان با اشاره به یادمان‌های راهیان نور، گفت: در این یادمان‌ها تانک‌های سوخته عراقی و میدان‌های مین هنوز دیده می‌شوند و این باید درس عبرتی برای همه باشد. این میدان مین‌ها به سادگی گرفته نشدند. بعد از دفاع مقدس، تشکیل گروه‌های مقاومت برای دفع تهدید شکل گرفت و حالا فرهنگ مقاومت خواب را از نظام استکباری گرفته و راهبرد مقاومت با راهبرد مهدویت عجین شده است.

انتهای پیام/371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار