به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳
یکی از رهبران ائتلاف الفتح:
یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق از تلاش آمریکا برای باقی ماندن عناصر داعش در عراق و عدم نابودی کامل این تشکیلات تروریستی خبر داد.
کد خبر: ۵۷۹۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱ - 18March 2023

آمریکا نمی‌خواهد داعش به پایان کار خود در عراق برسدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المعلومه، «عدی عبدالهادی» یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق در سخنانی، اظهار داشت: آمریکا تمایلی به ریشه کن شدن داعش در این کشور ندارد.

عبدالهادی افزود: سرویس اطلاعات آمریکا بنیان تشکیلات تندروی بین المللی از جمله القاعده و داعش و دیگر گروه‌ها را بنا نهاده و این مسأله برای همگان آشکار شده است.

یکی از رهبران ائتلاف الفتح بیان کرد: آمریکا نمی‌خواهد داعش به پایان کار خود در عراق برسد و تمایل دارد بخشی از این تشکیلات تروریستی باقی بماند. این کشور از هزاران تن از عناصر تروریست با تابعیت‌های مختلف در اردوگاه الهول سوریه حمایت می‌کند تا در نهایت از آن‌ها به عنوان ابزاری برای تحقق منافع خود در راستای بی ثبات کردن منطقه و عراق استفاده کند.

وی گفت: آمریکا از داعش از طریق ۳ مسیر حمایت می‌کند؛ حمایت مالی از این تشکیلات تروریستی، حمایت اطلاعاتی از آن و فراری دادن عناصر داعش از سوریه به سمت عراق.

پیش از این، «جبار عوده» یکی از رهبران «چارچوب هماهنگی» تاکید کرده بود که نظامیان آمریکایی هزاران تن از داعشی‌های بازداشت شده را از زندان‌های منطقه الحسکه سوریه به مکان‌های دیگر منتقل کرده‌اند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها