به روز شده در: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
یادداشت/ سعیدشهرابی فراهانی
توسعه روابط و مناسبات با ملل جهان اسلام و نگاه برادرانه یکی از تاکیدات معصومین است که بر همین اساس باید این سفرهای منطقه ای را تحلیل و تفسیر کرد؛ اما این را از یاد نباید برد که موضوع انتقام از عاملین و آمرین سرباز وطن و سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی امری فراتر از این اقدامات است و گرفتن انتقام از مسببین حتمی و قطعی است.
کد خبر: ۵۷۹۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ - 19March 2023

نگاه جدید منطقه‌ای ایران و قطعیت انتقام از عاملین و آمرین شهادت حاج قاسمگروه بین‌الملل دفاع‌پرس - «سعیدشهرابی فراهانی» تحلیلگر مسائل بین‌الملل؛ سفرهای منطقه‌ای مسئولان عالی رتبه امنیتی و سیاسی به کشورهای منطقه برگ تازه‌ای از نگاه جدید جمهوری اسلامی به منطقه غرب آسیا در راستای تنش زدایی و رفع مشکلات و نشات گرفته از صلح دوستی و نگاه برادرانه ایران به جوامع اسلامی است.

توسعه روابط و مناسبات با ملل جهان اسلام و نگاه برادرانه یکی از تاکیدات معصومین است که بر همین اساس باید این سفرهای منطقه ای را تحلیل و تفسیر کرد.

اما این را از یاد نباید برد که موضوع انتقام از عاملین و آمرین سرباز وطن و سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی امری فراتر از این اقدامات است و گرفتن انتقام از مسببین حتمی و قطعی است؛ در این راستا ماموریت های تعریف شده و در حال اجراست.

برخی از کشورهای عربی طی سال‌های اخیر مورد اغفال آمریکایی‌ها قرار گرفته‌اند و با تبلیغات غرب و رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی موضعگیری کردند که به تازگی متوجه این اشتباه خود شده اند.

اکنون که منطقه خاورمیانه و بین الملل دستخوش تحولات از قبل قابل پیش بینی، شده است و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بیش از پیش به بدعهدی آمریکا همانگونه که در برجام اتفاق افتاد و زیرپاگذاشتن رژیم صهیونیستی در تعهدات بین المللی‌اش اتفاق افتاد، پی برده اند، رژیم صهیونیستی از نزدیکی کشورهای عربی با جمهوری اسلامی ایران ابراز نگرانی می‌کند.

پرواضح است که تحرکات اخیر دولت آیت الله رئیسی رشته‌های بافته شده توسط رژیم صهیونیستی برای استفاده از کشورهای همسایه جهت فشار بر جمهوری اسلامی ایران در حال پنبه شدن است؛ اجرای این سیاست گام نهادن در مسیر منزوی کردن سیاست‌های رژیم صهیونیستی در بین کشورهای مسلمان حوزه حاشیه خلیج فارس است و برنامه این رژیم در قبال ایران را با شکست مواجه کرده است زیرا بهبود و تقویت هرگونه روابط دیپلماتیک با ایران به عنوان یک شکست برای اسرائیلی هاست.

اما این را از یاد نباید برد که در هر صورت و در هر شرایطی سپاه قدس به مأموریت‌های خود تحت اشراف مرشد به عنوان فرماندهی معظم کل قوا و رهبر جبهه مقاومت ادامه خواهد داد؛ قطعا پیمان شهدای مدافع حرم و وطن برای محافظت از امنیت نظام اسلامی و مردم مظلوم منطقه، ادامه خواهد داشت.

مثل روز روشن است که سردار حاج‌اسماعیل قاآنی و همرزمانش از عهد مجاهدت که به خون سرخ فرماندهان شهید محور مقاومت امضا شده، صیانت خواهند کرد.

پی‌نوشت: صهیونیست‌ها امیدوار به برجام منطقه‌ای نباشند. در آستانه فتح و ظفر مستضعفین؛ از دروازه‌های قدس شریف عقب‌نشینی نخواهد شد. پرونده هسته‌ای به مسائل منطقه‌ای گره زده نخواهد شد. برخورد با پیمانکاران اطلاعاتی و امنیتی صهیونیست‌ها از داخل تا عمق پایگاه‌ها و ایستگاه‌های منطقه‌ای آنها تقویت خواهد شد!

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار