به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
اسماعیلی با تاکید بر گسترش محافل قرآنی در ماه رمضان، برپایی برنامه‌های قرآنی خارج از فضای محل نمایشگاه امسال را گام مهمی در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی دولت مردمی برشمرد.
کد خبر: ۵۷۹۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶ - 19March 2023

نمایشگاه قرآن بستری برای توسعه فعالیت‌های قرآنی استبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه بیست و هفتم اسفند ماه در دومین جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که در آستانه برپایی سی امین دوره این نمایشگاه در محل وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: همزمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان فرصتی ایده آل برای نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به شمار می‌رود که با برنامه ریزی دقیق می‌توان نمایشگاه را پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار کرد.

اسماعیلی رویداد‌های مردمی، چون نمایشگاه قرآن را بهترین محفل برای همگرایی و دوری از فضای دوقطبی سازی‌های مدنظر بدخواهان ملت ایران دانست و گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، جشنواره بزرگ فرهنگی دینی کشور است که می‌تواند بستر مناسبی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری حوزه قرآن و عترت باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این نمایشگاه و نمایشگاه کتاب باید مروج حجاب و عفاف در جامعه باشد و پایبندی و علاقمندی عموم مردم ایران را به نمایش بگذارد و مسئولین نمایشگاه‌ها هم می‌بایست پیش بینی‌ها و تمهیدات لازم را در این خصوص با جدیت مبذول کنند.

وی با تاکید بر گسترش محافل قرآنی در ماه رمضان، برپایی برنامه‌های قرآنی خارج از فضای محل نمایشگاه در مراکز فرهنگی مختلف و استفاده از ابزاری، چون «خودروی سیار» برای ترویج معارف قرآنی را اقدامی پسندیده برشمرد و گفت: برپایی برنامه‌های متنوع حوزه قرآن و عترت در برخی مناطق کم برخوردار و محروم که در این دوره مدنظر قرار گرفته، اقدامی شایسته و قابل تقدیر است که می‌بایست در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی دولت مردمی نسبت به تقویت این بخش اهتمام ویژه داشت.

این مقام مسئول همچنین تجلیل از خادمان قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را اقدامی ارزشمند برشمرد و افزود: خادمان قرآنی از افتخارات ملی حوزه فرهنگ محسوب می‌شوند که همواره بصورت جهادی و با روحیه انقلابی، در حوزه قرآن و عترت خدمت می‌کنند و این روز‌ها اقدامات تحول گرایانه این عزیزان در طرح‌های قرآنی، چون «بشری» بی بدلیل است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه وزارت فرهنگ در دوره جدید اهتمام جدی نسبت به تعالی حوزه قرآن و عترت دارد، گفت: همانطور که بار‌ها تاکید شده، فعالیت‌های قرآنی در صدر امور برنامه‌های وزارت فرهنگ در تمامی حوزه‌ها قرار دارد و امیدواریم با راه اندازی بنیاد فرهنگی و هنری ویژه قرآن کریم با نام مقدس «یاسین» تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی با انسجام بیشتر و بصورت متمرکز انجام گیرد.

سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از روز شنبه ۱۲ فروردین برابر با نهم ماه رمضان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری زمان برگزاری آن از ساعت ۱۷ تا ساعت ۱ بامداد است، البته در شب‌های قدر نمایشگاه تا ساعت ۲۲ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها