به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۳
امیرعبداللهیان در مسکو:
وزیر امور خارجه با بیان اینکه مناسبات ایران و روسیه در مسیر درست خود و رو به پیشرفت است، ابراز امیدواری کرد که در کمتر از یک ماه آینده بخش حقوقی وزارت خارجه دو کشور ویرایش نهایی معاهده راهبردی همکاری‌ها را انجام دهند.
کد خبر: ۵۸۰۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸ - 29March 2023

مناسبات ایران و روسیه در مسیر درست خود و رو به پیشرفت استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران امروز (چهارشنبه) در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روس خود در مسکو ضمن تشکر از استقبال همتای روس خود اظهار داشت: مناسبات دو کشور در مسیر درست خود و رو به پیشرفت است.

وی با بیان اینکه هیأت‌های عالیرتبه دو کشور در سطوح مختلف و در موضوعات متنوعی در حال تبادل نظر هستند، اظهار داشت: رؤسای جمهور دو کشور در تماس مستمر و مستقیم با یکدیگر هستند.

رئیس دستگاه دیپلماسی بیان کرد: از اینکه بررسی‌ها درباره معاهده راهبردی و بلندمدت همکاری‌های دو کشور در روسیه نهایی شده، تشکر می‌کنم و ما نیز در ایران آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم و امیدوار هستم در کمتر از یک ماه آینده بخش حقوقی وزارت خارجه دو کشور ویرایش نهایی این معاهده را انجام بدهند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: در گام نهایی قبل از امضای معاهده همکاری‌های بلندمدت دو کشور قرار داریم. همکاری‌های ما در سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی به خوبی تداوم دارد.

لاوروف نیز در این دیدار ضمن خیرمقدم به همتای ایرانی و تبریک سال نو و ماه رمضان اظهار داشت: امیدوار هستم در کمتر از یک ماه آینده بخش حقوقی وزارت خارجه دو کشور ویرایش نهایی این معاهده را انجام بدهند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ایران در امور افغانستان و علی علیزاده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس امیرعبداللهیان را در این سفر همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار