به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶
صد‌ها هزار فلسطینی دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را با وجود محدودیت‌های امنیتی نظامیان رژیم اشغالگر، در مسجدالاقصی اقامه کردند.
کد خبر: ۵۸۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۸ - 31March 2023

دومین جمعه ماه مبارک رمضان و نماز صد‌ها هزار فلسطینی در مسجدالاقصیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ۲۵۰ هزار فلسطینی امروز (جمعه، ۳۱ مارس) برای اقامه نماز در دومین جمعه ماه مبارک رمضان، با وجود محدودیت‌های شدید نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی رفتند.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، اداره اوقاف اسلامی در شهر قدس اعلام کرد که ربع میلیون فلسطینی نماز جمعه را امروز در مسجد الاقصی اقامه کردند.

خبرگزاری فلسطینی «شهاب» نیز در گزارشی و درباره محدودیت امنیتی ایجادشده توسط نظامیان رژیم اشغالگر نوشت: آنان محدودیت‌هایی را برای ورود هزاران فلسطینی از کرانه باختری به قدس اشغالی برای اقامه دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان اعمال کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: فلسطینی‌ها از سحرگاه امروز از مناطق کرانه باختری به سمت پاسگاه‌های نظامی در اطراف شهر قدس برای ورود به مسجدالاقصی اقامه نماز جمعه حرکت کرده بودند؛ جمعیت ۲۵۰هزارنفری در حالی نماز را اقامه کردند که نظامیان صهیونیست از ورود بسیاری از فلسطینیان به قدس جلوگیری کرده بود.

این در حالی است که اداره اوقاف اسلامی قدس، جمعه هفته قبل (۲۴ مارس) که مصاد با نخستین جمعه ماه مبارک در فلسطین بود، اعلام کرد ۱۰۰ هزار نمازگزار مسلمان با وجود قوانین سخت‌گیرانه نظامیان رژیم صهیونیستی، خود را به مسجدالاقصی رساندند تا نخستین نماز جمعه ماه رمضان را باشکوه اقامه کنند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار